امامی که در امر ازدواج کارگشاست - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
14th، می 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 14 th می 2013 ساعت 9:20 ب.ظ | کد خبر: 2971  

به گزارش فرهنگ نیوز، توسل به اهل بیت علیهم السلام امری است که باید در امر زندگی عجین شود و شب و روزهای آن را قدر دانست. در برنامه ای که در شهادت امام هادی علیه السلام از سیما پخش می شد حجت الاسلام والمسلمین شهاب مرادی به لزوم برپایی روضه های خانگی اشاره کرد و گفت: خوبی روضه های خانگی این است که به راحتی و کم خرج برپا می شود و صفای خاصی را ایجاد می کند. عده ای هستند که روزی از ماه را انتخاب می کنند برای هیات هفتگی. مثلا دهم ماههای قمری یا ۱۴ ماههای قمری و …

ایشان در بخشی دیگر از سخنانش به لطافت توسل به امام هادی اشاره کرد و گفت: در امر ازدواج به امام هادی علیه السلام متوسل شوید که توسل به ایشان در این امر راهگشاست.

این کارشناس مذهبی توصیه کرد زیارت جامعه کریمه را حفظ کنید و در مشاهد مشرفه آن را بخوانید. خدا را فقط برای خواستن نخواهید. در خیلی از فرازها و مناجاتها فقط صفا کردن با خداست تسبیح است. این ها به دل امید می دهد. بعضی اوقات ما درخواست می کنیم. مثلا خدایا به من یقین بده، لطف کن و …

یکی حالش خوب نمود نزد امام آمد ایشان فرمودند:استغفار و حمد خدا را بکن. این نسخه ای است که امام موسی ابن جعفر علیه السلام بر آن تأکید داشته اند. این روح را متعادل می کند. این اسب نوازش می خواهد. گاهی هم شلاق می خواهد.

وقتی اسب نفس مسرور می شود باید یادش باشد سوار دارد که او می برد . خوشش می آید و می گوید عجب کاری کردم غره نباید شد. هیچ چیز دست ما نیست. اگر من امام را دوست دارم نماز را دوست دارم به خاطر هدایت تو بوده است. باید حواسمان باشد هر چه داریم از خداست و بدیها از خودمان است که خدا می بخشد.

ایشان در بخشی دیگر از صحبتشان گفتند رجب میقات رمضان است و با این اذکار و دعاها باید برای ماه رمضان مرتب شویم. در واجبات باید انجام داد و کتاب آداب نماز در این امر کمک می کند. اما باید دقت کرد واجبات را باید انجام داد و در مستحبات تا زمانی که نشاط باشد باید انجام داد.

ارسال نظر

     


-->