پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

بازی ایرانی “محله با صفا” با جوایز نفیس + دانلود

“محله با صفا” یک بازی جذاب و منحصر بفرد ویژه “گوشی ها و تبلت های هوشمند اندرویدی” است که قرار است همراه با اهالی باصفای خود، میهمان خانه ایرانی ها باشد.

به گزارش دزمهراب امروزه یکی از سرگرمی های مهم و وقت گیر اکثر خانواده های ایرانی استفاده از موبایل و تبلت است.کوچک و بزرگ هم ندارد هر فردی در هر سنی که باشد از این ابزار استفاده می کند.

کودکان به بازی های مختلف و اکثرا خارجی می پردازند و پدر و مادرها هم اکثرا به استفاده از شبکه های اجتماعی اکتفا می کنند.اما در این میان نکته قابل تاملی که شاید بسیاری از خانواده ها از آن غافل هستند، بحث دوری و جدایی روحی اعضا خانواده از یکدیگر آن هم اغلب به صورت ناخواسته است.اعضاء یک خانواده با وجود حضور فیزیکی در منزل به علت سرگرمی با یک ابزار از طعم شیرین در کنار هم بودن محروم هستند.

از طرفی دیگر کسی منکر سرگرمی مناسب که در شان یک ایرانی باشد به شرط عدم دوری عاطفی از اعضاء دیگر خانواده، نیست.برای حل این مشکل عده ای از جوانان خوش ذوق ایرانی با ساخت یک بازی با نام “محله با صفا” سعی کردند خانواده ها را از معضلات و مشکلات مطرح شده دور کنند.

“محله با صفا” یک بازی جذاب و منحصر بفرد ویژه “گوشی ها و تبلت های هوشمند اندرویدی” است که قرار است همراه با اهالی باصفای خود، میهمان خانه ایرانی ها باشد. این بازی حاصل تلاش تیمهای فنی، هنری و پژوهشی استودیو بازی سازی و سرگرمی های ایرانی اسلامی “مهاد” است که پس از دوسال کار گروهی با حمایت مادی و معنوی و همراهی و سعه صدر همکاران مستقر در سازمان فضای مجازی سراج ، تولید و عرضه شده است.

محله با صفا چیست؟

بازی “محله با صفا” گامی نو در تولیدات فرهنگی و رسانه ای ایران اسلامی است که می خواهد یک سرگرمی سالم و سازنده را به مخاطبین خود ارائه دهد. خانواده های ایرانی در محله باصفا، تجربه یک بازی دسته جمعی را خواهند داشت و علاوه بر سرگرمی و هیجان ، صدها نکته آموزشی و کاربردی سبک زندگی را در قالب خود بازی ها و سوالات ابتدای هر بازی و رجوع به “کتابخانه بزرگ موضوعی موجود در بازی” فرا خواهند گرفت.

این بازی ، شامل بخش های بسیار متنوع محتوایی ، مشاوره ای ، آموزشی و پرسش و پاسخ در کنار خود بازی هاست.طراحی بازی ها طوری است که کاربران آماتور ” اعم از پدران و مادران ” در کنار فرزندان خود بتوانند بخش هایی از بازی ها را با کمک فرزندان خود انجام دهند.

علاوه بر این، بازی ها به گونه ای طراحی شده اند که مخاطبین برای انجام بازی ها و پاسخ به سوالات ابتدای هر بازی ؛ علاقمند به مشورت با سایر اعضای خانواده و شرکت دادن آنها در بازی هستند که خود زمینه ای برای انجام یک بازی خانوادگی و همراهی والدین درکنار فرزندان نیز هست.

بخش”کتابخانه”با در اختیارگذاشتن بیش از 1500 نکته کاربردی، به عنوان منبع اطلاعاتی بازی در نظر گرفته شده که کاربر در هر مرحله از بازی با استفاده از این منابع می تواند به سوالات و معماهای آن مرحله پاسخ داده و به مرحله بعد برود.در عین حالی که اصل وجود کتابخانه در این بازی ، به عنوان یک منبع مورد مطالعه خوب برای والدین و یا کاربران میتواند به صورت همیشگی مورد استفاده قرار گیرد.

در محله باصفا، شما با پنج خانواده آشنا می شوید که با یکدیگر نسبت خویشاوندی دارند. هر خانواده ویژگی های شخصیتی و دغدغه های خاص خودش را دارد که شاید دغدغه شما هم باشد. پاسخ دادن به سوالات و دغدغه های هر خانواده، یکی از اهداف بازی محله باصفاست.در این محله، 8 دسته بازي براي خانواده ها طراحي شده است: 5 دسته بازيهاي مربوط به خانواده ها، يك دسته بازيهاي مسجد، يك دسته بازيهاي سفر و يك دسته بازيهاي كتابخانه.

انجام صحیح این بازی ها، کلید گشایش قفل بازی نهایی (که با موضوع معرفی “دستاوردهای علمی، هسته ای، نظامی و … جمهوری اسلامی ایران” طراحی شده) را در اختیار شما قرار می دهد.

بازی “محله باغ صفا” به موضوعاتی همچون: تغذیه و سلامت ، فرهنگ شهروندی، روابط اجتماعی، اقتصاد خانواده ، ورزش و تندرستی، آشنایی با وجوهات شرعی، تربیت فرزند، حمایت از تولید ملی، اصلاح الگوی مصرف ، کارکردهای مسجد (مشاوره ، کارگروهی و …) و دانستنی های سفر می پردازد.محله باصفا، یک بازی – مسابقه است و شما می توانید علاوه بر بازی، در مسابقه آن که با شمارش امتیازات و ستاره های به دست آمده و ثبت آن در جدول رکورد خانواده ها که با انجام ثبت نام در منوی اصلی بازی صورت میپذیرد ، نیز شرکت کنید.

محله باصفا با چه اهدافی تولید شده است؟

محله با صفا با شش هدف مشخص تولید شده است،

اول، ارائه یک سرگرمی سالم و سازنده متناسب با شأن و ذائقه  خانواده ایرانی برای اوقات فراغت خانواده ها
دوم، ارائه نکات کاربردی و آموزشی سبک زندگی اسلامی با نگاهی جامع به نیازهای خانواده ها
سوم، توجه به ایجاد فضای صمیمی و سنتی مطلوب خانواده ها با استفاده از نمادهای تصویری و انیمیشنی
چهارم، توجه دادن خانواده ها به جایگاه اقوام و خویشاوندان
پنجم، توجه دادن خانواده ها به جایگاه و کارکردهای سازنده مسجد
ششم،ارائه قدرت انتخاب به کاربر برای ترجیح شاخصه های سبک زندگی اسلامی بر سایر سبک ها

چرا “محله با صفا” منحصربفرد است؟

1.اولین بازی تعاملی و خانوادگی با موضوع سبک زندگی اسلامی (ویژه تلفن همراه و تبلت)
2.آموزش صدها نکته کاربردی ومهارتی در حوزه سبک زندگی اسلامی
3.امکان دستیابی به بیش از هزار نکته کاربردی مورد نیاز خانواده از طریق دستیابی به کتابخانه تخصصی بازی
4.بیان جایگاه اقوام و خویشاوندان در خانواده
5.توجه دادن خانواده ها به جایگاه و کارکردهای سازنده مسجد
6.ارائه قدرت انتخاب به کاربر برای ترجیح شاخصه های سبک زندگی اسلامی بر سایر سبک ها
7.وجود گیم پلی های متنوع و جذاب
8.طراحی شخصیت ها و طراحی محیط بسیار زیبا و منطبق بر فرهنگ اسلامی
9.بهره مندی از نظرات کارشناسان و مشاوران حوزه کودک ، خانواده و فرهنگ عمومی در طراحی بازی

چه کسانی مخاطب اصلی این بازی هستند؟

بازی «محله باصفا» ویژه خانواده های باصفای ایرانی تولید شده و مخاطبین اصلی این بازی، اعضای خانواده می باشند.به علت تعدد بازی ها و همچنین تنوع آن ها، همه اعضای خانواده در هر گروه سنی که باشند می توانند با این بازی سرگرم شده و از آن لذت ببرند.علاوه بر این، طراحی بازی ها به گونه ای است که اعضای خانواده می توانند ( و در برخی جاها “باید” ) کنار هم بنشینند و با کمک یکدیگر بازی را به اتمام برسانند.

محله یا صفا علاوه بر بازی مسابقه و جایزه هم دارد

محله باصفا؛ یک بازی- مسابقه است یعنی هم می توانید بازی کنید و هم در مسابقه بزرگ آن شرکت کنید.هر خانواده مي تواند با دریافت نرم افزار و انجام بازی های آن به صورت رایگان، مقدار مشخصي امتياز را از طريق انجام دادن 27 بازي بدست آورده و در مسابقه رتبه بندي خانواده ها شركت كند.

لازم است بدانید، انجام تمام بازیهای محله باصفا و حتی استفاده از کتابخانه تخصصی آن ، رایگان است و شما با دریافت و نصب پکیج بازی می توانید بازی ها را انجام دهید یا در کتابخانه محل باصفا به مطالعه بپردازید اما برای شرکت در مسابقه و ثبت رکورد خود و خانواده خود(تعداد ستاره های بدست آورده و جمع امتیازات) ، حتما باید از طریق پنجره ثبت نام در منوی اصلی بازی و با پرداخت درون برنامه ای مبلغ 2500 تومان (از طریق اعتبار کافه بازاری خود) در مسابقه ثبت نام کنید و از جوایز آن بهره مند گردید.

کاربران  فقط به جهت شرکت در رکورد و رتبه بازی و استفاده از جوایز مسابقه نیاز به ثبت نام و پرداخت درون برنامه ای خواهند داشت ، و در صورت عدم ثبت نام ، هیچ محدودیتی در انجام بازی ها و استفاده از بخش های آن ، نخواهند داشت.

براي ثبت نام در مسابقه محله باصفا، بايد اين بازي را تهيه كرده و بر روي گوشي تلفن همراه يا تبلت خود نصب نماييد. آن گاه در صفحه ابتدايي بازي، فرم ثبت نام را تكميل نموده و وارد بازي شويد. بازي ها را انجام داده و امتياز بدست آوريد. رتبه بندي خانواده ها، بر اساس امتياز نهايي بدست آمده هر خانواده است.

هر کاربر برای ارتقای امتیاز خود ، می تواند بازی هایی که ستاره های آن را کامل دریافت ننموده یا امتیاز مناسبی را دریافت ننموده ، را از ابتدا با ریست کردن آن بازی ، انجام داده و رتبه خود را در بین خانواده های شرکت کننده بالاتر ببرد.

در هر دسته از بازي ها ؛ چند بازي كوچك چند مرحله اي تعبيه شده است كه درصورت كسب 3 ستاره براي هر بازي؛ عالي ترين امتياز براي آن بازي بدست مي آيد.

براي بدست آوردن 3 ستاره هر بازي لازم است كه:

1.سوال ابتدايي آن بازي را به درستي پاسخ دهيد.

2.همه مراحل بازي را در زمان مناسب  و اختصاصي آن بازي به پايان برسانيد.(در صورت انجام بازي در وقت اضافه، ستاره زمان را از دست خواهيد داد)

3.همه مراحل بازي را به صورت كامل و صحيح  به پايان برسانيد.

در صورت كسب سه ستاره از هر بازي، علاوه بر افزايش امتيازهاي شما، رتبه شما نیز در رتبه بندي با ساير كاربران اين بازي ارتقاء می یابد و هم چنین یکی از دستاوردهای کشورمان در حوزه افتخارات و اختراعات پدیدار خواهد شد ، که با جمع آوری 24 دستاورد غیرمشابه ، شما قادر به انجام بازی نهایی ، خواهید بود. برای دیدن دستاوردهای پیدا شده و مابقی دستاوردهای پیدا نشده ، میتوانید در منوی بازی “تاثریا” بخش یافته ها را باز نموده و اطلاعات لازم را کسب کنید.

چندبار می شود در مسابقه محله باصفا شرکت کرد؟

این امکان وجود دارد که هر یک از کاربران بتوانند بیش از یکبار در مسابقه شرکت کنند اما از آنجا که برای ثبت نام، نیاز به آدرس ایمیل و شماره تلفن هر شرکت کننده می باشد، بنابراین در هر دور شرکت در مسابقه باید با  ایمیل و شماره تلفن جدیدی در مسابقه ثبت نام کنید.

آخرین مهلت شرکت در مسابقه بزرگ محله باصفا2 مهرماه 94 همزمان با عید سعید قربان است و 8روز بعد یعنی در 10 مهر همزمان با عید سعید غدیر نتایج و برندگان این مسابقه اعلام می شود.

به نکته زیر توجه کنید

مواظب باشید که بازی محله باصفا تا روز اهدای جوایز از رو دستگاه شما حذف نشود؛ چراکه در آن روز لازم است اطلاعات روی دستگاه شما با اطلاعات روی
سرور مسابقه تطبیق داده شود و اگر اطلاعات موجود نبود یا برابر نبود،جایزه ای به شما تعلق نخواهد گرفت.

جوایزه ویژه بخش مسابقه- خانواده های دارای رتبه 1 تا 500 به شرح زیر است:

رتبه اول …………………..  کارت هدیه 10/000/000 ریال + بسته ویژه محصولات فرهنگی ویژه خانواده + لوح تقدیر

رتبه 2 تا5 ……………….. کارت هدیه 5000/000 ریال + بسته ویژه محصولات فرهنگی ویژه خانواده + لوح تقدیر

رتبه 6 تا10 ……………… کارت هدیه 3000/000 ریال + بسته ویژه محصولات فرهنگی ویژه خانواده + لوح تقدیر

رتبه 11 تا20 ……………. کارت هدیه 2000/000ریال + بسته ویژه محصولات فرهنگی ویژه خانواده

رتبه 21 تا50 ……………. کارت هدیه 1000/000ریال + بسته ویژه محصولات فرهنگی ویژه خانواده

رتبه 51 تا100 ………….. کارت هدیه 750/000ریال + بسته ویژه محصولات فرهنگی ویژه خانواده

رتبه 101 تا200 ………… کارت هدیه 500/000ریال + بسته ویژه محصولات فرهنگی ویژه خانواده

رتبه 201 تا300 ………… کارت هدیه 400/000ریال + بسته ویژه محصولات فرهنگی ویژه خانواده

رتبه 301 تا500 ………… بن خرید کتاب وبازی های رایانه ای ایرانی ومحصولات نشر دیجیتال ایرانی به ارزش  350/000 ریال + بسته ویژه محصولات فرهنگی ویژه خانواده

در پایان گفتنی است که بازی فوق را می توانید از لینک زیر دانلود نمایید.

*فرهنگ نیوز

اخبار مرتبط