پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

برای قطب فرهنگی شهرمان چه کرده ایم؟

“حجت الاسلام و المسلمین مرتضی همت پور”  امام جماعت آستان سبزقبا گفت : در روز بزرگداشت (شنبه) ، بقعه حرم که ۲۵ سال است کار تکمیل آن با تعطیلی روبرو بوده افتتاح گردیده  و همچنین پایگاه مقاومت بسیج این حوزه نیز راه اندازی می شود، که حضور مسئولین محلی در این دو مراسم بسیار مهم می باشد .

وی  درادامه افزود : کلاسهای قرآنی که در آستانه حضرت سبزقبا (ع) با امکانات کم برگزار شده ، حافظان قدری را تربیت نموده است . همچنین در راستای تغییر و تحول – زیبایی و افزایش معنویت حرم ، امسال رنگ آمیزی کاملی در بقعه انجام شده است .

حجت الاسلام همت پور در ادامه ضمن انتقاد از دیر برگزار شدن این جلسه ، نقش رسانه ها در انعکاس برنامه های حرم را ضروری دانست .

سبزقباامام جماعت آستانه سبزقبا (ع)
ضمن طرح این سوالات که “برای قطب فرهنگی شهرمان چه کرده ایم ؟” و “تا کنون چند کار هماهنگ انجام داده ایم ؟” ، از روند موجود ابراز گلایه کرد .

“علیرضا زمانی راد” فعال فرهنگی – مذهبی و رئیس اسبق شورای اسلامی شهر دزفول نیز طی سخنانی اظهار داشت : سبزقبا متعلق به جناح سیاسی ، گروه و یا محله خاصی نیست ؛ سبزقبا اول متعلق به اسلام و اهل بیت (ع) و سپس متعلق به همه مردم است و ما هم چون همه به ایشان ارادت داریم .

وی با ابراز گلایه از اینکه ما همیشه عادت به منفی بافی درباره مسائل شهر داریم ، گفت : خیلی ها تا دستشان به تریبونی می رسد فقط از وضعیت علی کله (تفریحگاه ساحلی کنار رود دز) یا باغ های حواشی دزفول دم میزنند و طوری میگویند که هر کس نداند فکر می کند دزفول مرکز فساد جمهوری اسلامی است ! ما چرا خوبی ها را منتقل نکنیم تا مسافرین ما در سطح شهرستان ضمن آشنایی با آقا سبزقبا (ع) ، زائر او نیز بشوند .

زمانی راد افزود : سبزقبا باید محور توسعه فرهنگی دزفول باشد ؛ این طرح تا فرمانداری و شورای فرهنگ عمومی شهرستان رفت و تصویب هم شد ، اما تعداد قابل توجهی از مسئولین محلی به آن باور قلبی ندارند .

گفتنی است در این نشست مقرر شد تا ضمن تلاش برای بالابردن زائرین این آستانه متبرکه ، ستاد دائمی بزرگداشت سبزقبا نیز تشکیل گردید ؛ و همچنین مقرر شد تا هماهنگی های لازم جهت برگزاری کنگره شعر در سال آینده هم صورت پذیرد .

اخبار مرتبط