پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

توصیه های معاون وزیر خارجه به زائرین اباعبدالله؛

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه گفت: انتظار می‌رود علاقمندان زیارت عتبات عالیات در عراق، از حرکت به سمت گذرگاههای زمینی عراق بدون اطلاع از میزان تراکم جمعیت در نقاط مرزی جدا اجتناب ورزند.

حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه   ضمن تشکر از مقامات عراق در تسهیل اعطای روادید رایگان مرزی به زوار ایرانی عازم شرکت در مراسم اربعین سالار شهیدان حسین بن علی(ع) اظهار داشت: انتظار می‌رود علاقمندان زیارت عتبات عالیات در عراق، باتوجه به محدودیت های امکانات مرز زمینی در دو کشور و سرمای هوا از حرکت به سمت گذرگاههای زمینی عراق بدون اطلاع از میزان تراکم جمعیت در نقاط مرزی جدا اجتناب ورزند.

معاون وزیر خارجه افزود: علیرغم صدور دهها هزار روادید مرزی و همکاری صمیمانه مقامات کشوری و استانی عراق، بدلیل حرکت گسترده عاشقان زیارت کربلا به سوی گذرگاه‌های مرزی مشترک ایران و عراق، امکان جذب و انتقال این حجم از مراجعین در کوتاه مدت میسر نمی باشد و دشواری هایی را متوجه اتباع کشورمان در نقاط مرزی کرده است.

وی توصیه کرد: برای جلوگیری از بروز مشکل، مردم عزیز به اطلاعیه های ستاد اربعین و سازمان حج و زیارت در این خصوص توجه کنند.

مهر

اخبار مرتبط