پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

جشنواره ملی دانشجویی ذهن جوان در دزفول برگزار گردید + تصاویر

 دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در جشنواره ملی ذهن جوان، جدیدترین ایده های علمی خود را ارائه نموند

رییس بنیاد نخبگان استان خوزستان روز شنبه در آیین افتتاح این جشنواره که در سالن شیخ انصاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول برگزار گردید  با اشاره به تشکیل بنیاد نخبگان ایران در سال 1385 با هدف حمایت از استعدادهای درخشان  در این باره گفت: بنیاد نخبگان در حوزه تجاری سازی ایده های برتر از پژوهشگران حمایت می نماید

‘ محمدعلی فیروزی’ بر حضور پژوهشگران در پارک علم و فناوری در جهت تجاری سازی ایده ها تاکید نموده و در ادامه افزود:علم موجب تولید ثروت و قدرت می شود و نخبگان باید با اندک بضاعت و امکانات کارهای بزرگ تجاری انجام دهند.

وی  همچنین  گفت:این بنیاد از نفرات برتر کنکور زیر رتبه 100 عضو پذیرفته و اعضا تا زمانی که پویا و فعال باشند از حمایت های بنیاد نخبگان بهره مند می باشند.

رییس بنیاد نخبگان استان خوزستان اظهار داشت: پژوهش ها باید مسئله محور و اختراع نیز باید نیاز محور باشد و بتوانند نیاز جامعه را برطرف کند.

امام جمعه دزفول نیز در این آیین از نیروی انسانی به عنوان پشتوانه ای برای هر کشور نام برد و گفت: کشوری که در راستای آموزش و تربیت نیروی انسانی گام بردارد در عرصه جهانی دارای قدرت خواهد شد.

حجت الاسلام ‘سید محمدعلی قاضی دزفولی’ علم و فناوری را عامل افزایش قدرت و ثروت در کشورها دانسته و تصریح کرد :نقش جوانان و ذهن خلاق آنها جایگاه ویژه ای در این خصوص دارد و اگر جوانان بخواهند موفق باشند باید با روش های پژوهش و تحقیق آشنا شوند.

امام جمعه شهر دزفول افزود:طلاب و دانشجویان به روش های تحقیق و پژوهش کمتر آشنا بوده که این ضعف بزرگی است که باید رفع شود.

حجت الاسلام قاضی  با بیان اینکه نباید منتظر ماند دولت کارهای پژوهشی ارائه نمایند افزود: روش ها و الگوهای پژوهش باید متناسب با نیاز جامعه توسط اساتید و دانشجویان انجام شود.

وی به جایگاه رفیع علم و پژوهش در دین اسلام اشاره کرد و افزود:علم نباید موجب غرور افراد شود و پژوهشگران باید همواره خشوع و تواضع داشته باشند.

سرهنگ ‘ عبدالامیر محتشمی راد ‘ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول نیز در این آیین ، موفقیت های روز افزون جوانان این مرز و بوم در زمینه های مختلف را عامل خشم و نفرت دشمن دانست و گفت:فشار دشمن به ایران اسلامی با هدف دور کردن جوانان این مرز و بوم از عرصه علم ، دانش و فناوری صورت می گیرد.

دبیر جشنواره ملی ذهن جوان نیز با بیان اینکه ثبت نام این جشنواره از اردیبهشت ماه امسال آغاز و تا هشتم خرداد ماه انجام گرفت توضیح داد: 200 ایده علمی از دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور از جمله دانشگاه های آزاد اسلامی تهران ،تبریز ، خوزستان ، کاشان ،لرستان ،شیراز و یزد به دبیرخانه جشنواره ارسال و 120 ایده به مرحله نهایی جشنواره راه یافت.

‘ نفیسه خواجوی’ افزود:ایده های ارائه شده در زمینه های مختلف برق،مهندسی پزشکی،پزشکی،کامپیوتر ،مکانیک ،شیمی ،نانو و دیگر رشته ها بوده و در هر رشته دو داور تخصصی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی به داوری خواهند پرداخت.

وی افزود:ایده های ارائه شده به جشنواره در نمایشگاهی ارائه شده و از سوی داوران ارزیابی و امتیاز می گیرند.

در آیین اختتامیه جشنواره که عصر فردا برگزار می گردد ایده های برتر معرفی و از آنها تجلیل به عمل خواهد آمد.

1 2 3 4 5

ایرنا

اخبار مرتبط