پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

حضور شخصیت های ایرانی در کربلا

پیاده‌روی شیعیان به سمت کربلا برای مراسم اربعین امسال از شور و حال خاصی برخوردار است و خیل عظیم جمعیت عزادار به سمت کربلا سرازیر شده‌اند. در این میان شخصیت‌های لشگری و کشوری زیادی نیز با پای پیاده خود را به کربلا رسانده‌اند.

به گزارش جهان به نقل از فارس، تاکنون بیش از ۱۷ میلیون زائر حسینی برای مراسم روز اربعین خود را به کربلا رسانده‌اند تا مراسم اربعین سالار شهیدان را در این شهر برپا کنند.

طبق آمارها تعداد ایرانیانی که کشور را به مقصد نجف و کربلا ترک کرده‌اند، از مرز یک میلیون و چهارصد هزار نفر گذشته است.

در میان این یک میلیون و چهارصد هزار زائری که ایران را به مقصد کربلا ترک کرده‌اند تعداد زیادی از شخصیت‌های لشگری و کشوری به چشم می‌خورد.

محمدباقر قالیباف و تیم شهرداری تهرن امسال امور شهری کربلا در ایام اربعین را برعهده گرفته و با حضور در کربلا به این امر مشغولند.غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه نیز در جمع زائرینی که پای پیاده از نجف به کربلا در حرکت بودند حاضر شد تا از ثواب پیاده روی به سمت کربلا بهره‌مند شود.

طبق گزارش‌ها سیدمحمد حسینی و احمد مسجدجامعی که سابقه وزارت ارشاد را در کارنامه خود دارند نیز در جمع راهپیمانان اربعین  هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی دادستان کل کشور، به همراه تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله حسین طلا، الیاس نادران، حجه الاسلام آقا تهرانی محمدرضا باهنر و روح‌الله حسینیان در کربلا حاضر شده‌اند.

سیدیاسر خمینی نوه امام خمینی ره و سعید قاسمی نیز در میان زائران حسینی دیده می‌شود.

هم اکنون کربلا مملو از جمعیت است و همچنان بر تعداد آن افزوده می شود. پیش بینی می شود تعداد زائران به 23 میلیون نفر برسد

جهان

اخبار مرتبط