پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

حمایت از کانون های مساجدی که دارای طرح های فاخر ملی هستند

مسئول IT ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، از آمادگی این ستاد و شبکه ملی فرهنگ برای حمایت از کانون هایی که دارای طرح های فاخر ملی هستند، خبر داد و گفت: در این راستا آمادگی این را داریم که هر گونه راهکار، مشاوره تخصصی از اساتید دانشگاه و حتی نیروی متخصص را در اختیار کانون ها قرار بدهیم.

به گزارش دز مهراب به نقل از خبرگزاری شبستان از سمنان،فرهاد کاظمی در نشست هم اندیشی وتوجیهی مراکز فرهنگی دیجیتال مساجد استان سمنان  با اعلام این مطلب ادامه داد: خانه های دیجیتال در رأس امور فرهنگی و اقتصادی قرار دارند و با نقش آفرینی فعال در عرصه فناوری اطلاعات و تولید محتوایی می توانند نقش موثری در عرصه اقتصادی و فرهنگی، تولید ثروت و اشتغال زایی داشته باشند.

وی با بیان اینکه خانه های دیجیتال باید برای افزایش بخشی دانش خصوصا برای بچه های مسجد برنامه ریزی کنند افزود: کانون های فرهنگی دیجیتال نه تنها در سطح کشور و حتی فراتر از آن باید وارد عرصه تولید شوند.

استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای آموزه‌های دینی‌

کاظمی استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی را یک فرصت دانست وگفت: همانطور که بسیاری از کشورها از این فرصت استفاده کرده‌اند، ما هم باید بر اساس آموزه‌های دینی‌ به خصوص آنچه که برگرفته از قرآن کریم و بیانات اهل بیت(ع) است، بهره‌مند شویم.

مسئول IT ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، با اشاره به اینکه  امروز یکی از جبهه‌هایی که به شکل هدفمند ما را تهدید می‌کند فضای مجازی است اظهارداشت:برای استفاده و رونق بیشتر اطلاعات در دنیای امروز است، اما در ورای این حرکت دست ها و برنامه هایی در کار است که افکار جوانان را مورد هدف قرار داده و ما باید با برنامه در این راستا حرکت کنیم.

وی با اشاره به هجمه های فرهنگی دشمنان که در قالب بازی های یارانه ای، انیمیشن و نرم افزارهای مختلف نسل جوان و نوجوان و حتی کودکان و خردسالان را تهدید می کند، تصریح کرد: باید بازی بسازیم که ضد اهداف غربی ها باشد و جوانان خود را با  این تولیدات تحت تأثیر قرار دهیم.

تهیه نرم افزارهای مناسبی در فضای اینترنت برای خانواده ها و نسل جوان و نوجوان در خانه های دیجیتال

کاظمی با اشاره به اینکه باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که در خانه های فرهنگ دیجیتال، نرم افزارهای مناسبی در فضای اینترنت برای خانواده ها و نسل جوان و نوجوان تهیه شود، عنوان کرد: فرزندان ما در هر صورت به سمت فضای اینترنت خواهند رفت و ما باید این جهت را با تقویت و برنامه ریزی مناسب و ارائه محصولات جدید اصلاح کنیم تا بخش اعظمی از فضای مجازی که به دست دشمنان افتاده را بگیریم تا فرزندانمان در دام دشمنان نباشند.

وی گفت: خانه های فرهنگ دیجیتال در اماکنی نظیر موسسه های قرآنی، کانون فرهنگی هنری مساجد، کتابخانه های عمومی و دانشگاه ها به منظور ارائه خدمات شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شده اند.

کاظمی برنامه محور بودن، متمرکز کردن فعالیت ها، شناسایی و آموزش به جوانان مستعد را از ضرورت های موجود برای ورود کانون ها به عرصه تولید محتوایی برشمرد و افزود: استعدادهای انیمیشن، صدابرداری، برنامه نویسی و داستان نویسی را شناسایی کرده و به کار بگیرید حتی اگر در سایر نقاط استان و یا کشور باشند تا در نهایت یک اثر قوی را تولید و عرضه کنید.

وی در پایان از پیگیری نظام آموزشی از طریق فضای مجازی در کانون های مساجد خبرداد.

پنج خانه دیجیتال درکانون مساجداستان سمنان فعالیت دارند

مسئول دبیرخانه نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان نیز در این نشست حوزه فضای مجازی را یکی از نیازهای اولویت‌دار برای جوانان دانست و اظهار کرد: بر اساس همین نیاز در حال توسعه خانه‌های دیجیتال در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هستیم.

حجت الاسلام محمدرضا حدادیان از فعالیت پنج خانه دیجیتال درکانون مساجداستان سمنان خبردادو گفت: راه اندازی سه خانه دیجیتال دیگر در دست اقدام می باشد.

وی ظهار داشت: راه اندازی خانه های فرهنگ دیجیتال و کانون های فرهنگی هنری مساجد یک فضای سالم و امنی را برای نسل فرزندان خانواده ها فراهم ساخته تا فرزندان آن ها از این فضاهای فرهنگی استفاده و با مسجد مانوس شوند.

حدادیان خاطرنشان کرد: خانواده از اینکه فرزندش در خانه فرهنگ دیجیتال مسجد حضور دارد، اطمینان خاطر از سلامت مکان و تقویت باورهای دینی او دارد و این اطمینان خانواده‌ها بسیار خوب و به رشد و پیشرفت جامعه و حفظ آن از تهدیدهای دشمنان نقش به سزایی دارد.

مسئول دبیرخانه نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان  با اشاره به اینکه اهالی  مساجد و مساجد بدون ورود به عرصه های جدید موفق نخواهند بود، اظهار داشت: خانه های دیجیتال مساجد باید مطالب مفید برای سنین محتلف تهیه وتدوین کنند.

در پایان این نشست اعضا در خصوص  خانه های دیجیتال به بحث وتبادل نظر پرداختند.

پایان پیام/

شبستان

اخبار مرتبط