پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

خوزستان را به یکی از قطب‌های جت اسکی کشور تبدیل می‌کنیم

به گزارش دزمهراب  رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خوزستان گفت: به دلیل قابلیت موجود در عرصه ترویج ورزش جت اسکی در استان، خوزستان را به نقطه‌ای می‌رسانیم که به یکی از قطب‌های ورزش جت اسکی در کشور تبدیل شود.

نیما حاجی‌پور در حاشیه برگزاری نخستین دور مسابقات قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی جت اسکی در خرمشهر از وجود ۱۷ انجمن ورزشی در خوزستان از زیر مجموعه هیئت انجمن‌های ورزشی این استان خبر داد و یادآور شد : به دلیل تنوع و ویژگی‌های خاص انجمن‌های ورزشی، هر انجمن توسط عده‌ای اداره می‌شود که انجمن ورزش جت اسکی به مسئولیت احمدی نبی از جمله این انجمن‌ها است.

وی از وجود ظرفیت رشته جت اسکی در خوزستان تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های جت اسکی و ورزشکاران فعال در این عرصه ورزشی در شهرهای مختلف استان از جمله اهواز، ماهشهر، دزفول و آبادان وجود دارد.

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خوزستان به تشریح برنامه این انجمن برای دستیابی به این هدف پرداخت و اظهار کرد: انجمن جت اسکی خوزستان در نظر دارد در شهرهایی که دارای این ظرفیت هستند، توسعه ایجاد کند و برنامه ما این است که به دلیل قابلیت بسیار موجود در عرصه ترویج ورزش جت اسکی در استان از جمله حجم بسیار آب موجود در رودخانه‌ها و پشت سد‌ها از این ظرفیت استفاده کرده و جت اسکی خوزستان را به نقطه‌ای برسانیم که به یکی از قطب‌های ورزش جت اسکی در کشور تبدیل شود.

حاجی‌پور به برگزاری مسابقات جت اسکی قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی در خرمشهر اشاره کرد و گفت: مسابقات در سطح کیفی خیلی خوبی برگزار شد و همه دیدیم که جت‌های پیشرفته خوبی به همراه ورزشکاران خوب در این مسابقات حضور داشتند.

وی با بیان اینکه این مسابقات زمینه ساز اتفاقات خوبی در آینده خواهد بود، ادامه داد: امیدواریم استان خوزستان شاهد برگزاری مسابقاتی در این سطح باشد و ورود منطقه آزاد اروند به این مسابقات این نوید را می‌دهد که در آینده مسابقات بیشتری در استان برگزار خواهد شد.

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی استان خوزستان در پایان با یادآور شدن قوانین موجود در رشته ورزشی جت اسکی بر لزوم توجه و اعمال این قوانین تاکید کرد و متذکر شد: جت اسکی قوانین و استاندارهای خاص خود را دارد و افراد استفاده کننده از جت اسکی حتما باید گواهینامه‌های لازم و صلاحیت استفاده از جت اسکی را داشته باشند و مناطقی که در آن تمرین می‌کنند نیز باید امن بوده و دارای گواهینامه فنی از سوی انجمن جت اسکی باشند تا ورزش مفرح جت اسکی زمینه ساز اتفاقات بد نباشد.

مهر

اخبار مرتبط