پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

دستگیری 64 شکارچی و صیاد متخلف در دزفول

رئيس اداره حفاظت محيط‌زيست دزفول گفت: از ابتداي سال جاري تاکنون، ۶۴ فرد متخلف اعم از شکارچي و صياد غيرقانوني توسط يگان حفاظت محيط‌زيست دزفول دستگيرشده‌اند.

فرهاد قلي نژاد  اظهار کرد: در پي گشت، کنترل و حفاظت از زيستگاه‌هاي طبيعي شهرستان دزفول، مأموران يگان حفاظت محيط‌زيست دزفول در ۹ ماه سال جاري تاکنون ۶۴ نفر متخلف شکار و صيد را شناسايي و دستگير کرده‌اند

وي افزود: تعدادي از متخلفان مذکور در حين شروع به شکار دستگير مي‌شدند که بدين ترتيب خوشبختانه از شکار گونه‌هاي جانوري جلوگيري به عمل مي‌آمد.

رئيس اداره حفاظت محيط‌زيست دزفول عنوان کرد: از اين تعداد چهار فقره مربوط به قطع غيرمجاز درختان، دو فقره عامل آتش‌سوزي در جنگل، ۲۶ فقره شکار جانوران، ۲۴ فقره صيد غيرمجاز آبزيان و چهار فقره نيز تصرف عدواني اراضي ملي و زيستگاه‌ها بوده است.

قلي نژاد تصريح کرد: پرونده تخلف تمام اين افراد پس از دستگيري به مراجع قضايي ارسال‌شده و پيگيري حقوقي و وصول خسارت‌هاي زيست‌محيطي آنها نيز در جريان است.

وي با بيان اينکه بخشي از خسارت‌هاي مذکور وصول و برخي از محکوميت‌هاي متخلفان نيز صادرشده است، گفت: شهرستان دزفول با تنوع زيستگاهي از تنوع و غناي زيستي کم‌نظيري برخوردار است به همين دليل حفاظت از گونه‌هاي گياهي و جانوري آن از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

منبع/مهر

اخبار مرتبط