رازهای زندگی بشار أسد و همسرش + عکس - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
2nd، سپتامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 2 nd سپتامبر 2013 ساعت 11:19 ق.ظ | کد خبر: 6208  
بشار اسد رئیس جمهور ۴۷ ساله سوریه کار را خود را به صورت طبیعی ادامه می‌دهد و جلساتی را با مشاوران خود برگزار می‌کند.

بشار اسد سومین فرزند حافظ اسد در ۱۱ سپتامبر سال ۱۹۵۶ در سوریه به دنیا آمد. وی در رشته چشم پزشکی در دمشق و لندن تحصیل کرده‌است. حافظ اسد از سال‌ها پیش از مرگ خود، پسر بزرگش، باصل اسد را برای جانشینی خویش تعلیم داده بود، اما یک سانحه رانندگی مشکوک در سال ۱۹۹۴ جان او را گرفت و پسر دوم خاندان اسد، بشار اسد که تا آن زمان علاقه چندانی به سیاست نشان نمی‌داد و در لندن در حالتحصیلات پزشکی با تخصص چشم پزشکی بود، به صحنه سیاست کشانده شد.

در سال ۲۰۰۰ بشار اسد به عنوان تنها کاندیدای ریاست جمهوری سوریه به جانشینی پدرش حافظ اسد انتخاب شد. وی در این انتخابات ۹۷ درصد آرا را به دست آورد. بشار اسد در سال ۲۰۰۷ هفت سال دیگر برای ریاست جمهوری سوریه انتخاب شد. وی در آن سال در همه پرسی، ۱۱ میلیون رای مثبت آورد و فقط حدود ۲۰ هزار نفر با ادامه ریاست جمهوری وی مخالفت کردند. بشار اسد نماینده حزب حاکم (البعث) است که از حاکمیت سوریه را در دست دارد. حافظ اسد، پدر بشار اسد تا سال ۲۰۰۰ میلادی که درگذشت، حکمران سوریه بود.

خانواده بشار اسد

اسما اسد، متولد۱۱ اوت ۱۹۷۵ است. وی همسر بشار اسد و بانوی اول سوریه محسوب می‌شود. وی همچنین فارغ التحصیل رشته علوم کامپیو‌تر از دانشگاه کینگز لندن است.

«اسما» سرمنشأ طرح‌هایی برای توسعه روستایی و نیز عامل برگزاری تعدادی از رویدادهای فرهنگی سوریه بود. خانواده «اسما» و «بشار» پیش از ازدواج با یکدیگر آشنایی داشتند. مادر وی، دبیر اول سفارت سوریه در لندن بود و خانواده‌اش در مناصب بالای دیپلماتیک قرار داشتند.

اسد

 

اسد و اسماء دارای سه فرزند هستند، حافظ ۸ ساله و کریم ۴ ساله و یک دختر ۶ ساله که همگی در یک بلوک آپارتمانی بر روی تپه‌ای مشرف به دمشق زندگی می‌کنند.

یکی از ماجراهای جالب توجه درباره بانوی اول سوریه مربوط به زمانی است که در سال ۲۰۰۰ با «بشار اسد»، ازدواج کرد. وی اولین کاری که انجام داد ناپدید شدن از دید عموم بود؛ بعد از آن معلوم شد در این مدت به طور نا‌شناس در سراسر سوریه تردد کرده تا از نزدیک با مشکلات کشورش آشنا شود و قبل از آنکه مردم هرگونه تصور قبلی درباره وی پیدا کنند او مردم خود را بشناسد.

نحوه زندگی رییس جمهور سوریه از نگاه رسانه‌ها

خبرگزاری فرانسه در گزارشی به بخشی از زندگی بشار اسد رئیس جمهور سوریه در سایه افزایش تهدیدات به حمله نظامی خارجی علیه این کشور پرداخت.

یک بازرگان سوری که در ارتباط با مراکز قدرت در سوریه است به خبرگزاری فرانسه گفت: بشار اسد رئیس جمهور ۴۷ ساله سوریه کار را خود را به صورت طبیعی ادامه می‌دهد و جلساتی را با مشاوران خود برگزار می‌کند. در او آثار خستگی یا بحران یا فشار دیده نمی‌شود.

یک دیپلمات اروپایی که معمولا میان بیروت و دمشق در رفت و آمد است هم گفت: اسد در خط ملی و داوطلبانه حرکت می‌کند.

 

اسد2

کار‌شناس دیگری در امور سوریه که خواست نامش اعلام نشود گفت که اسد از پدرش «حافظ اسد» خونسردی را به ارث برده است اما اگر او بنا بر ادعا‌ها دستور حمله شیمیایی را صادر کرده باشد نشان می‌دهد بشار حکمت را از پدرش به ارث نبرده است.

یک زن هم که اسد و همسرش را هر از گاهی ملاقات می‌کند هم گفت: زندگی این دو، بسیار طبیعی است. اسماء (همسر بشار اسد) به میزان زیادی درگیر ساخت موزه کودکان در مرکز دمشق است. این زوج وقت زیادی را به همراه فرزندان خود می‌گذرانند. در چند هفته اخیر تنها تغییر روی داده این است که در جای قبلی خود نمی‌خوابند.

رویترز می‌نویسد: بشار اسد سعی می‌کند تصویری از یک رهبر آرام و آماده مقابله با بزرگ‌ترین چالش از زمان برعهده گرفتن قدرت در ۱۴ سال قبل تاکنون ارائه کند و این در حالی است که آمادگی‌های کشورهای غربی برای حمله نظامی به سوریه روبه افزایش است.

یک بازرگان سوری که در ارتباط مراکز قدرت در سوریه است افزود: در کاخ ریاست جمهوری دمشق، همه چیز آرام است. فعالیت‌ها در مسیر طبیعی در جریان هستند. هیچ اثری از بحران یا عصبانیت نیست. برای فرماندهی ارتش سوریه نیز همین وضعیت برقرار است. ارتش تا ‌‌نهایت می‌جنگند.

او افزود: اسد به مشاورانش گوش فرامی دهد اما تصمیمات خود را به تنهایی اتخاذ می‌کند.

دانشجو

ارسال نظر

     


-->