پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

رونمایی از «پهپاد امداد» هلال احمر دزفول

سرپرست جمعیت هلال احمر دزفول گفت: با هدف توسعه فعالیت‌های امداد و نجات، پهپاد «امداد» هلال احمر دزفول امسال رونمایی می‌شود.

عظیم رضایی‌مرساق  اظهار داشت: امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان دزفول برای نخستین بار پهپاد امداد با قابلیت فعالیت‌های امداد و نجات را طراحی و این پهبار امسال رونمایی می‌شود.

وی گفت: در طراحی اولیه این پهپاد، امکان حمل هشت کیلو گرم بار شامل تحهیزات امداد و نجات جمعیت هلال احمر، به مناطق مختلف شهری و روستایی وجود دارد.

سرپرست جمعیت هلال احمر دزفول عنوان کرد: این پهپاد با تلاش جمعیت هلال احمر شهرستان و با هدف رفع نیازمندی‌های امداد و نجات دزفول و توسعه فعالیت‌های امداد و نجات و پاسخ مناسب به سوانح طبیعی و انسانی طراحی و عملیاتی شده است.

وی افزود: با توجه به وجود بستر کوهستانی گسترده در دزفول و وجود مسیرهای صعب العبور روستایی، این پهپاد زمینه انتقال مناسب ملزومات جمعیت هلال احمر را به مناطق وقوع حوادث طبیعی و انسانی را در کمترین زمان ممکن به مناطق مختلف شهرستان فراهم می‌کند و آمادگی اعضای این جمعیت را تقویت می‌کند.

رضایی‌مرساق بیان کرد: توسعه علمی و خدماتی جمعیت هلال احمر به عنوان یک نیاز و محور امداد و نجات با هدف پاسخگویی مناسب به حوادث شهری و طبیعی از محورهای امسال این سازمان با اتکا به توان داخلی در کشور است.

وی گفت: جمعیت هلال احمر دزفول با آمادگی مطلوب امداد و نجات خود زمینه رضایتمندی مردم شهرستان را در مناطق مختلف شهری و روستایی، با اجرای برنامه‌های معنوی و بشر دوستانه به نحو مطلوب تقویت و این موضوع را به عنوان یک محور مهم در خدمات امداد و نجات امسال خود قرار دهد.

تسنیم

اخبار مرتبط