اسرائیل اصلا در معادلات ملت ایران به حساب نمی‌آید/ در دفاع از ایران هیچ تردیدی نداریم - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
24th، سپتامبر 2012
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 24 th سپتامبر 2012 ساعت 11:12 ق.ظ | کد خبر: 339  

احمدی‌نژاد روز اول را در نیویورک، طوفانی شروع کرد؛

 

مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان، روزنامه واشنگتن پست، شبکه تلویزیونی المیادین، دیدار با دبیر کل سازمان ملل و دیدار با ایرانیان مقیم از جمله برنامه های روز اول حضور رئیس‌جمهور در نیویورک بود و همانطور که پیش‌بینی میشدف احمدی‌نژاد اولین روز حضور خود در آمریکا را طوفانی آغاز کرد.

به گزارش رجانیوز، دکتر محمود احمدی‌نژاد بعد از ظهر یکشنبه به وقت محلی در دیدار با بان‌کی‌ مون دبیر کل سازمان ملل در مقر این سازمان، با بیان اینکه در نشست سران جنبش عدم تعهد در تهران حرف دل ملت‌ها و دغدغه آنان مطرح شد، اظهار امیدواری کرد که به عنوان روسای دو سازمان بین‌المللی، همکاری‌های خوبی برای برقراری صلح و ثبات در جهان با یکدیگر داشته باشیم.

رییس‌جمهور با تاکید بر لزوم گسترش ارتباط پیوسته میان جنبش عدم تعهد و سازمان ملل متحد افزود: باید گام‌های مؤثری در راستای اصلاح ساختار سازمان ملل برای ایجاد چارچوبی دموکراتیک و عادلانه در این سازمان برداشته شود تا در آن مجمع عمومی و دبیر کل از اختیارات کافی برای اجرای ماموریت‌های خود بهره‌مند باشند.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به طرح مباحث مربوط به تحولات سوریه در اجلاس سران جنبش عدم تعهد اظهار داشت: درگیری‌ها در سوریه باید هر چه سریع‌تر متوقف شده و همگان به آغاز روند گفتگو براساس عدالت بین طرف‌های مختلف در سوریه کمک کنند.

وی طرح تشکیل گروه تماس برای حل مسائل سوریه که در اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران مطرح شد را مثبت ارزیابی و تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد براساس تصمیماتی که در اجلاس سران جنبش عدم تعهد برای تشکیل این گروه تماس اتخاذ شد، کشورهای دیگری نیز به این طرح بپیوندند و امیدوارم آقای اخضر ابراهیمی نیز با تلاش‌های این گروه همراهی کند تا بتواند نقش مثبت و موثرتری در سوریه داشته باشد.

باید مدیریت جهان اصلاح شود تا عده‌ای به خود جرات ندهند دیگر ملت‌ها را تهدید کنند

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه امروز موضوع هسته‌ای ایران به ورطه لجبازی افتاده است، خاطر نشان کرد: اگر همه در جهت کاهش دیدگاههای منفی تلاش کنند، در حل مساله موفق‌تر خواهیم بود.

رییس‌جمهور با بیان اینکه در موضوع هسته‌ای ایران ادامه وضع کنونی به نفع هیچ کس نیست، گفت: قرار دادن مساله در مسیر رفع سوء تفاهم‌ها کمک بیشتری به حل آن خواهد کرد و یقیناً سوالات و نگرانی‌های طرفین در مسیر همکاری راحت‌تر به پاسخ خواهد رسید.

دکتر احمدی‌نژاد درباره تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه کشورمان نیز اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران معتقد به آن نیست که پاسخ تهدید را با تهدید بدهد، اما رژیم صهیونیستی نیز نباید برای تهدید ایران مورد تشویق قرار گیرد و خوب است این تهدیدها محکوم شوند.

دکتر احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از خود آمادگی کامل دارد، گفت: نباید کسی فریب صهیونیست‌ها را بخورد و باید شرایطی را که به رژیم صهیونیستی اجازه می‌دهد روزانه سایر کشورها را تهدید به حمله نظامی کند، اصلاح شود و با توجه به مشکلات متعدد منطقه ما نباید مشکلات جدید ایجاد کرد.

بان‌کی مون دبیر کل سازمان ملل نیز در این دیدار با تقدیر و تجلیل از جمهوری اسلامی ایران به خاطر برگزاری موفقیت‌آمیز اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران از برنامه‌ها و ملاقات‌های خود در حاشیه این اجلاس به نیکی یاد کرد و گفت: ملاقات بنده با رهبر معظم انقلاب اسلامی ملاقاتی ویژه و به یاد ماندنی بود.

تقدیر بان کی مون از نقش‌آفرینی ایران در مساله سوریه

دبیر کل سازمان ملل جمهوری اسلامی ایران را جزء معدود کشورهایی برشمرد که نقشی مؤثر در مسائل سوریه دارد و با بیان اینکه اخضر ابراهیمی تمایل دارد با طرح تشکیل گروه تماس برای حل مسائل سوریه همکاری کند خواستار حمایت ایران از وی در مسیر اجرای ماموریت‌هایش شد.

بان‌کی مون در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صحبت های مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مبنی بر اینکه مساله هسته‌ای ایران از راه گفت‌وگو قابل حل و فصل است، تصریح کرد: مساله با راهکارهای فنی قابل حل و فصل کرد.

دبیر کل سازمان ملل همچنین خاطر نشان کرد: تهدید دیگر ملت‌ها از سوی هرکسی و به هر بهانه‌ای غیرقابل قبول است.

اندیشه و فرهنگ ملت ایران در طول تاریخ جهانی و به نفع کل بشریت بوده است

دکتر محمود احمدی نژاد شامگاه یکشنبه به وقت محلی در دیدار ایرانیان مقیم آمریکا با بیان اینکه ملتهای بسیاری در طول تاریخ و در مقاطع مختلف درخشیدند، اما فقط ملت ایران است که از گذشته تا امروز همچنان می درخشد و خواهد درخشید، گفت: فرهنگ و تمدن ملت ایران همه عناصر ماندگاری را در درون خود دارد و این سنت الهی است که هر چه به حال بشریت مفید است، ماندگار باشد.

رییس جمهور با اشاره به اینکه مهمترین ویژگی فرهنگ و تمدن ایرانی این است که انسان مدار است، افزود: آداب، رسوم و اندیشه ملت ایران همواره برای انسان و در خدمت تعالی و شکوفایی انسان بوده است.

دکتر احمدی نژاد اظهار داشت: در فرهنگ اصیل ایرانی به جای پرداختن به ظواهر به حقیقت انسانی انسانها توجه شده است و همه زوایای این فرهنگ، مشحون از زیبایی ها و مولفه هایی است که در خدمت تعالی خصائل انسانی هستند.

رییس جمهور فرهنگ ایرانی را سرشار از عشق و محبت دانست و تصریح کرد: نامگذاری ایام در فرهنگ ایرانی یکی از جلوه گاههای تجلی ویژگی های منحصر به فرد این فرهنگ است؛ آنجا که آغاز فصل دانایی آموختن مهر نامیده شده یا نوروز که از زیباترین سنتهای بشری برای بازگشت به خود و بالاترین نوید برای روزی است که انسانها طعم انسانیت واقعی را خواهند چشید.

دکتر احمدی نژاد حق پذیری را دیگر ویژگی ملت ایران عنوان و خاطرنشان کرد: ملت ایران هیچگاه تعصب قومی و نژادی نداشته و همواره حق پذیر بوده است که نمونه احسن آن در پذیرش اسلام از سوی این ملت مشاهده می شود.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه این سخنان به معنای نفی دیگر فرهنگها نبوده و صرفا توصیف فرهنگ ایرانی است، گفت: ملت ایران همواره به دنبال پیشرفت بوده و هیچگاه در توحش زندگی نکرده و همیشه لیاقت نشست بر قله ها را داشته است؛ ملت ایران هزار سال قبل افرادی نظیر ابن سینا و ابوریحان بیرونی را تحویل جامعه بشریت داده است و فقط ملتی می تواند چنین بزرگانی تربیت کند که خود در اوج باشد.

در دفاع از ایران هیچ تردیدی نداریم

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه ملت ایران هرگز در هیچ زمانی در دفاع از خود تردیدی نداشته است، ادامه داد: همه فرهنگهای مهاجم به فرهنگ ملت ایران در دل این فرهنگ هضم و ذوب شده اند و عده ای صهیونیست بی فرهنگی که امروز ملت ایران را تهدید می کنند هرگز در معادلات ملت ایران به حساب نیامده و نمی آیند.

رییس جمهور اظهار داشت: ملت ایران البته در مقاطعی تحت فشار قرار گرفته و دچار ضعف شده است اما وقتی کمترین فرصتی یافته است به سرعت عقب ماندگی های خود را جبران کرده و امروز نیز در مسیر رشد و کمال به سرعت در حال پیشرفت است.

دکتر احمدی نژاد با اشاره به اینکه فرهنگ ملت ایران همواره جهانی بوده است، تصریح کرد: سنتها، تصمیمات و اندیشه ملت ایران در تمام طول تاریخ به نفع کل بشریت بوده است و بنابر برخورداری از این ویژگی ها، تنها ملتی است که ظرفیت قرار گرفتن در مصدر مدیریت جهانی را دارا بوده و رقیب اصلی کسانی است که امروز در مصدر مدیریت جهان قرار دارند.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: ملت ایران همواره به دنبال یک شخصیت آسمانی برای نجات بشریت بوده است و برای رسیدن به این مقصود اسلام آورد و تصور می کرد کسانی که بر جای پیامبر و امامان تکیه زده اند، او را به هدفش خواهند رساند اما پس از گذشت مدتی دریافت که امویان و عباسیان او را به آمالش نخواهند رساند.

روایت احمدی‌نژاد از شاهنامه فردوسی

دکتر احمدی نژاد اضافه کرد: ملت ایران که عظمت خود را برای رسیدن به یک حقیقت بالاتر واگذار کرده بود، در دوره حکومتهای امویان و عباسیان تلاشهایی برای اصلاح حکومت داشت و افرادی به مراکز حکومت اسلامی رفتند تا به اصلاح وضع اقدام کنند، اما این راهکار مناسبی نبود.

رییس جمهور گفت: فردوسی به درستی دریافت که باید فرهنگ ایرانی، اسلام را احیا و حفظ کند و می دانست که برای حفظ و بالندگی یک اندیشه، باید یک ملت از آن پشتیبانی کنند، لذا شاهنامه را به عنوان یک حماسه عظیم خلق کرد تا این اندیشه را احیا و حفظ کند.

دکتر احمدی نژاد تاکید کرد: به گمانم داستان آرش کمانگیر، قصه خود فردوسی است که مرزهای فرهنگی ملت ایران را با اثر احیاگر هویت این ملت تعیین و اعلام کرد هر جا که عشق، محبت و پاکی وجود دارد، آنجا ایران است.

رییس جمهور با بیان اینکه امروز به سرعت مرزهای سیاسی در حال برچیده شدن است، اظهار داشت: روزی که در آن تمام آرزوهای متعالی بشریت محقق خواهد شد، در حال فرارسیدن است و مدعیان و قلدرانی که امروز سررشته امور دنیا را در دست خود دارند، با وجود همه هیاهوها در سراشیبی تند سقوط قرار دارند و در آینده نزدیک دیگر اثری از آنها نخواهد بود.

دکتر احمدی نژاد تاکید کرد: باید کسی در راس امور قرار گیرد که خود عین عدالت، پاکی و کمال باشد و همه را به سعادت برساند.

رییس جمهور در پایان از همه ایرانیان خواست تا ویژگی های فرهنگی ایرانی را در خود حفظ کرده و ارتقا دهند و هر جا که هستند سفیران شایسته ای برای ترویج فرهنگ ایرانی باشند.

ارسال نظر

     


-->