پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

شلیک 30 خمپاره به کربلا/ امنیت برقرار است + تصاویر

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ منابع محلی عراق از وقوع چندین انفجار مهیب در کربلا خبر دادند ولی تاکنون هیچ مقام رسمی این موضوع را تایید نکرده است.

گفتنی است، منابع غیر رسمی اعلام کرده‌اند که داعش صبح دیروز ـ پنجشنبه ۲۰ آذرماه ـ زائران سیدالشهدا(ع) را تهدید به حملات خمپاره‌ای کرده بود.

تکمیلی۱ (۰۱:۵۰ به وقت تهران) : اولین واکنش زائران به وقوع انفجارهای مذکور، ندای «لبیک یا حسین(ع)» بوده است.

تکمیلی۲ (۰۱:۵۲ به وقت تهران) : انفجارها در غرب کربلا رخ داده‌اند.

تکمیلی۳ (۰۲:۰۷ به وقت تهران) : پلیس کربلا یک خودروی ون را به ظن اینکه راکت‌ها و یا خمپاره‌ها از داخل آن شلیک شده، توقیف کرده است.

تکمیلی۴ (۰۲:۲۰ به وقت تهران): تلوزیون عراق وقوع انفجارها را تایید و اعلام کرد که هیچ‌گونه خسارت جانی در پی نداشته است.

تکمیلی۵ (۰۲:۲۶ به وقت تهران): اکثر انفجارها در حاشیه شهر به وقوع پیوسته و تنها یک انفجار در شهر رخ داده است.

تکمیلی۶ (۰۲:۳۴ به وقت تهران): تصاویر مبنی بر اینکه چند خمپاره در مناطق بیابانی شهر کربلا به خاک اصابت کرده، منتشر شده است.

تکمیلی۷ (۰۲:۵۸ به وقت تهران): الاستقامه شمار خمپاره‌های شلیک شده را ۳۰ عدد اعلام کرد.

تکمیلی۸ (۰۳:۰۰ به وقت تهران): پایگاه خبری شفق نیوز مدعی شد که در پی این انفجارها یک نفر شهید و چهار تن دیگر زخمی شدند.

حملات پنجشنبه شب در منطقه «حی النصر» با مینی کاتیوشا صورت گرفته است و تعدادی از زائران بر اثر این حملات مجروح شده‌اند.

«مصطفی قاسمی» مدیر نمایندگی حج و زیارت در عراق گفت: مطلع شدیم در این حملات چند نفر زخمی شده‌اند اما تاکنون گزارشی درباره وجود زائران ایرانی در میان زخمی‌ها به ما نرسیده است.

کربلای معلی در آرامش کامل امنیتی است

هم‌اکنون کربلای معلی کاملاً در آرامش امنیتی به سر می‌برد و زائران در حال عزاداری به تدریج وارد کربلای معلی می‌شوند.

به گزارش  تسنیم، در پی شکست‌های پی‌در پی گروهک تروریستی داعش و حضور میلیونی شیعیان در بزرگ‌ترین اجتماع جهان، تروریست‌ها دست به دامن اقدامات تخریبی و البته ایذایی برای ناامنی در کربلای معلی و شکستن روحیه زائران کربلا معلی شده‌اند.

از نخستن دقایق بامداد امروز نزدیک به ۱۰ انفجار در محل‌های مختلف خارج از شهر کربلا صورت گرفت که آخرین آن راس ساعت ۳۰ دقیقه بامداد به وقت محلی بود.خبرنگار تسنیم که هنگام این انفجار در چند صد متری آن قرار داشت، فورا در محل حادثه حضور پیدا کرد.

خمپاره به یک نخلستان اصابت کرده بود که خوشبختانه هیچ تلفات جانی نداشت؛ به محض اینکه زائران صدای این انفجار را شنیدند با شعار “لبیک یا حسین” و “الموت آمریکا” به آن واکنش نشان دادند؛ این انفجار حتی موفق به بی‌نظم کردن دسته‌های عزاداری هم نشد و تنها شعار زائران را برای مدتی علیه تروریست‌ها و آمریکا تغییر داد.

منابع امنیتی و محلی حاضر در محل انفجار به خبرنگار تسنیم گفتند که بعد از شکست سنگین تروریست‌ها در منطقه جرف الصخر و آمرلی انتظار می‌رفت آنها دست به اقدامات ایذای بزنند؛ گرچه نمی‌توان محل پرتاپ این خمپاره‌ها را به طور دقیق حدس زد، اما تردیدی نیست که چنین اقداماتی از ضعف و ناتوانایی تروریست‌ها حکایت دارد.

علیرغم انتشار اخبار انفجارهای ایذایی در اطراف کربلا، لحظه به لحظه بر تعداد زائرانی که با پای پیاده وارد شهر کربلا می‌شوند، افزوده می‌ گرددو هم‌اکنون کربلای معلی کاملاً در آرامش امنیتی به سر می‌برد و زائرانی که در حال عزاداری هستند وارد کربلای معلی می‌شوند.

ب س ش ل ی

اخبار مرتبط