پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

شهرداری دزفول با خدمات رسانی خود، به استقبال ماه محرم می رود

به گزارش دزمهراب از شهرداری دزفول، مهندس کرمی نژاد در این رابطه گفت : خدمات دهی شهرداری دزفول بمناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله حسین(ع)، آغاز گردیده است  و تا پایان این ایام ادامه دارد .

وی با اشاره به فعالیت های شهرداری دزفول در این خصوص افزود؛ فعالیت های گسترده ای در حوزه های مختلف عمرانی ، خدماتی و فرهنگی توسط شهرداری دزفول ویژه این ایام در حال انجام است  .

مهندس كرمي ن‍ژاد گفت: خدمتگزاری به عزاداران حسینی افتخار بزرگی است که امسال با آمادگی بیشتر نسبت به سال‌های قبل به عنوان خادمین اباعبدالله الحسین(ع) انجام خواهیم داد.

شهردار دزفول تصریح کرد: طبق برنامه ریزی ها و هماهنگی های انجام شده با معاونین و مدیران مناطق و نیروهای عمراني و خدماتی، فعالیت هایی از قبیل آسفالت مسير عبور هيات هاي عزاداران حسيني، جابجايي و تعويض بيش از 12 پايه برق كه در مسير عزاداران حسيني بودند، خريد برخي از ملك ها و تعريض مسير ، كفپوش گذاري برخي مسيرها و… جهت سهولت در عبور و مرور عزاداران تا كنون صورت گرفته است.

وي افزود: همچنين مقرر شده است پاكسازي عمومي جهت استقبال از اين ماه شامل: شستشو و پاكسازي مسيرها ، هرس درختان، جمع آوري نخاله هاي مازاد از معابر، لايروبي جوي ها و… صورت پذيرد.

مهندس كرمي ن‍ژاد در ادامه گفت: آذين كردن و سياهپوش كردن معابر اصلي سطح شهر، اهتزاز دو پرچم بزرگ در ميدان هاي رودبند(ع) و قيصر امين پور، اهتزاز پرچم هاي مشكي بر روي پل ها و برخي معابر ، طراحي و نصب بنرهاي با مضمون عاشورا و احياي امر به معروف و نهي از منكر  از ساير اموري است كه توسط شهرداري دزفول جهت استقبال از ماه محرم در حال انجام مي باشد.

وي ادامه داد: همكاري با شوراي هيات هاي عزادراي، همکاری با مساجد و حسينيه ها ، همكاري با گروه پخش زنده اينترنتي عزاداري در روز تاسوعا و عاشوراي حسيني، برگزاري مسابقه و نمايشگاه عكاسي با عنوان بیرق عشق و آمادگي جهت برپايي نماز ظهر عاشورا نيز در دستور كار شهرداري دزفول قرار دارد.

مهندس كرمي نژاد با اشاره به مراسم عزاداري 7 محرم گفت: از آنجا كه بخش عمده اي از اين مراسم توسط شهرداري دزفول صورت مي گيرد، انشاالله امسال نيز همچون سالهاي گذشته آمادگي لازم جهت برگزاري و همكاري جهت اجراي اين مراسم با شكوه را داريم.

شهردار دزفول سپس به موضوع عزاداري مردم متدين دزفول و توزيع نذورات توسط همشهريان گرامي در روزهاي تاسوعا و عاشورا اشاره كرد و گفت:

از آنجائيكه در دهه نخست محرم به لحاظ پذيرايي از عزادان سرور و سالار شهيدان در مقايسه با ديگر روزهاي سال زباله  بيشتري در سطح شهر توليد مي شود ، شهرداري دزفول به صورت ويژه نسبت به جمع‌آوري زباله‌ها و پسمانده‌ها اقدام مي‌كند كه امسال بيش از 500 نيرو و چندين دستگاه خودرو، جهت پاکسازی مسیرهای عزاداران آماده به‌کار هستند تا شهر را به بهترین نحو برای عزاداری امام حسین(ع) آماده کنند، که این امر با همکاری و همیاری مناطق سه‌گانه انجام خواهد پذیرفت .

وی با بیان این که نیرو های خدماتی همواره و بخصوص در این ایام بیش از پیش مشغول پاکسازی و نظافت سطح شهر می باشند، گفت: پاکیزه نگه داشتن شهر بدون همراهی و همکاری مردم امکان‌پذیر نیست.

وي افزود: شهرداری در روزهای تاسوعا و عاشورا ضمن جمع‌آوری زباله‌های سطح شهر، کیسه زباله‌های مورد نیاز شهروندان را بین مساجد، حسينيه ها و تكايايي كه در مسير عزادارن است ، تقسیم خواهد كرد. .

مهندس كرمي ن‍ژاد اعلام كرد به‌منظور رفاه حال شهروندان طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، از ششم ماه محرم، زباله‌های موجود در بافت قدیم و مرکزی شهر در دو نوبت ظهر و شب جمع‌آوری خواهند شد، و همچنین يادآور شد كه کشتارگاه شهرداری دزفول نیز به ‌منظور شهروندانی که قصد ذبح دام را در روزهای تاسوعا و عاشورا دارند فعال خواهد بود .

وی درپایان از شهروندان خواست تا مثل همیشه درحفظ نظافت و پاکی شهر بخصوص در روزهای تاسوعا و عاشورا همکاری لازم را با نیروهای خدماتی شهرداری داشته باشند

 

اخبار مرتبط