پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

شهید عبدالامیر رمی (خاطرات ، آلبوم عکس ، کلیپ مستند )

مستند شهید عبدالامیر رمی (کاری از گروه مستندسازی مسجد صاحب الزمان عج)

دانلود (+)

 

خاطرات شهید عبدالامیر رمی

نخستين روزهايي را كه به جلسه آمدم بخاطر مي آورم روزهايي كه واقعا گشايشي در زندگي من بود آشناي با جمعي كه عشق و علاقه به مكتب انسان ساز اسلام آنها را به گرد قرآن گرد آورده بود و البته آن زمان يك چيز اضافي هم داشت و آن هم مكاني براي اظهار و آشكار كردن اندوخته ها و آموخته ها به شيوه اي نوين و آنجا جايي نبود جز «جبهه جنگ» و چه زيبا نقش آفريني كردند شهداء در نمايش جبهه.

و هنوز شهد شيرين دوستي با خيلي از اين عزيزان را نچشيده بودم كه باغبان گلستان شهداء اين غنچه ها و گلهاي نو شكفته را يكي يكي و بنوبت گلچين مي كرد و هر بار ما را از نبود چنين گلهايي غمگين مي كرد ولي هيچگاه فراموش نخواهم كرد قاطعيت محمد علي را، صداقت يوسف را، وفاي كريم را، بشاشيت امير را، نظم امر حبيب را، حسن خلق مسعود را، و … .

و بالاخره اعتقاد راسخ و ايمان، تعصب و عرق مذهبي و عشق و علاقه اين عزيزان به مولايشان حسين بن علي(عليه السلام) را.

***

سرماي هوا نويد زمستان سردي را مي داد هرچند سرما خود خمودي و سستي مي آفريند اما سكوت حاكم بر شهر ما را تنها سرما نمي توانست سرما باعث باشد. به مانند چند سال گذشته و موشكباران شهرها شروع شده بود و مردم شهر نيز عموما جهت حفظ جان خود به روستاها و اردوگاههاي اطراف شهر كه كمتر مورد تعرض و حمله موشكي قرار می گرفتند پناه برده بودند و معدود افراد ساكن در شهر نيز، با توكل بر خدا و اعتماد به زير زمين خانه ها همچنان به شهرنشيني خود ادامه مي دادند. همين ديشب غرش مهيب موشك خواب از چشم همان معدود افراد ساكن در شهر ربوده بود.

***

لحظاتي از غروب آفتاب گذشته بود و مؤذن صداي اذان را سر مي داد در خلوتي شهر صداي اذان چه خوب در شهر مي پيچيد _ مشغول كلنجار زدن با خود بودم كه به مسجد بروم يا نه، آخر در اين ايام عمده دوستان جلسه اي در جبهه ها حضور داشتند بقيه نيز بعلت موشكباران مجبور به ترك شهر شده بودند و ديگر از شور و شلوغي حاكم بر مسجد به آن معني خبري نبود شب گذشته هم بعد از اينكه نمازم را تمام كردم كسي را نديدم و پس از مدتي تنهايي به خانه بازگشتم. با طي حدود نيم ساعت پس از اذان راضي به مسجد نرفتن نشدم و تصميم گرفتم به مسجد بروم.

نمازم را تمام كرده بودم و قدم زنان در حياط مسجد خودم را به كنار باغچه و در زير درخت نخل رساندم هنوز ننشسته بودم كه يكي از دوستان وارد شد. لحظاتي بعد ديگري وارد شد. به پيشنهاد دوستان تصميم گرفتيم چند نفري جلسه قرآن را برگزار كنيم وارد اتاق جلسه شده و چراغها را روشن كرديم جمله اي بر روي تخته سياه نقش بسته بود كه تعجب ما را برانگيخت و آن جمله اين بود:

امشب آيه … از سوره … را خواندم.

و او به تنهايي نشسته بود و جلسه را برگزار كرده بود و او كسي نبود جز برادر مفقودالاثر عبدالامير رمي.

مهندس بابک کلانتریان

در اوج عمليات ضربتي منطقه فكه ــ پيچ انگيز ــ بود كه در يكي از كانالهاي حفاري شده دشمن درگير با آنان شده بوديم در آن لحظه كه از هر طرف خمپارهاي بر زمين مي خورد و يا گلوله هاي قرمز از بالاي سر عبور مي كردند ناگهان فرمانده دسته فرياد زد آرپي جي زن، آر پي جي زن كجاست زود بياد اينجا، و از بين تعداد افرادي كه آنجا بودند برادر مفقود الاثر امير رمي بود كه اعلام آمادگي كرد و شروع به شليك موشك آر پي جي كرد و شكي نيست كه اين شجاعت برخاسته از اعتماد بنفسي بود كه از ارتباط با حق پيدا كرده بود.

گرچه ذكر اين كلمات ناقص و جملات شكسته گوياي آن شخصيت عظيم ياران نيست و ليكن مسئوليت سنگيني كه بر دوش داريم اين است كه بايد اين از جان گذشتگيها وارستگيها ذكر شود تا نسلهاي آينده بدانند اين انقلاب چگونه حفظ گرديد.

احمد نورالدینی

آلبوم عکس

طریقه شناسایی شهید عبدالامیررمی

اصفهان- سرزدن به مسول جلسه شهید محمدعلی زمانی نیا که درحال تحصیل دردانشگاه تربیت معلم اصفهان بودند.

ازچب به راست:اقایان منصور نوری-شهید عبدالامیررمی-کجباف-نورعلی رضوانی

شهید عبدالامیررمی محبوب مسئول جلسه شهید محمدعلی زمانی نیابودند.(دکترسنگری)

مراسم چهلم شهادت مسئول جلسه شهید محمد علی زمانی نیا وشهیدعبدالامیر آبزاده

مکان:مسجدصاحب الزمان(عج)

ایستاده بالای عکس نفر وسط شهید رمی

منزل شخصی حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدصالحی انصاری(امام جماعت مسجدصاحب الزمان عج)

ازراست به چب:مسعودهدایت-حسن مشیری-حاج اقا انصاری-رضاعلوی-محموداصغربور

نشسته:شهیدعبدالامیررمی

نشسته نفروسط:شهیدعبدالامیررمی

ازراست به چب:مسئول جلسه شهید محمدعلی زمانی نیا-حجه الاسلام شیخ محمدصالحی انصاری- شهیدعبدالامیررمی

ازراست به چب:مسئول جلسه شهید محمدعلی زمانی نیا-حجه الاسلام شیخ محمدصالحی انصاری- شهیدعبدالامیررمی

منبع : وب سایت مسجد صاحب الزمان عج (mszd.net)

اخبار مرتبط