قمه در دستان ياهو+تصوير - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
6th، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 6 th نوامبر 2014 ساعت 11:14 ق.ظ | کد خبر: 22504  

امروز صفحه اول سایت یاهو ویژه خاورمیانه خبری در مورد مراسم روز عاشورا در دنیای اسلام بود. تصویر این خبر، به شکل مسمومی از مراسم قمه زنی روز عاشورا انتخاب شده بود که این نشان دهنده سواستفاده کثیف دشمنان از این غفلت بود.

وقتی فتوای حرمت قمه زنی رهبر معظم انقلاب منتشر شد، یکی از دلایل اصلی این حکم قاطع، وهن دین توسط دشمنان اسلام بود.
با توجه به اینکه بسیاری از مسلمانان و عزاداران امسال با رعایت این اصل به عزاداری پرداختند و جلوه های بی نظیری از عاشورا خلق کردند، رسانه های دشمن با سواستفاده از غفلت عده ای از عزاداران روی موضوع قمه زنی مانور دادند.
امروز خبر صفحه اول سایت یاهو  – ویژه خاورمیانه – خبری در مورد مراسم روز عاشورا بود.
تصویر این خبر، به شکل مسمومی از مراسم قمه زنی روز عاشورا انتخاب شده ، که این نشان دهنده سواستفاده کثیف دشمنان از غفلت عده ی اندکی از عزاداران بود.
در خبری که سایت یاهو در مورد عاشورا منتشر کرده، آمده است:

” عاشورا سالروز کشته شدن امام حسین(ع) ، نوه حضرت محمد (ص) ، توسط ارتش یزید بوده است که زمینه شکل گیری بسیاری از عقاید شیعیان را فراهم کرد.
صد ها هزار نفر از زائران از تمام استان های عراق و از کشورهای عربی و دیگر کشور ها برای شرکت در مراسم روز عاشورا وارد کربلا شده اند.
صدها نفر از مردان شرکت کننده در مراسم،با پوشیدن لباس سفید و مخصوص مراسم قمه زنی، با شمشیر به سر و بدن خود می زنند تا در عزای نوه حضرت محمد (ص) سوگواری کنند.

این سایت پرمخاطب با انتشار این مطلب به همراه تصویری که از عاشورا چهره ای کاملا خشن به نمایش می گذارد، دیدگاه کاربرانی که از مراسم روز عاشورا بی اطلاع هستند را نسبت به عزاداری شیعیان کاملا منفی می کند.
نکته قابل توجه اینجاست که این رسانه ها بدون پوشش دادن عزاداری های صحیح و صحنه های زیبایی که مردم مسلمان در عاشورا خلق می کنند، سراغ عده ای اندک از قمه زنان رفته است تا اهداف پلید خود را تحقق بخشد.

در ادامه خبر سایت یاهو آمده است:
“برخی از روحانیان شیعه مخالفت خود را با این حرکت (قمه زنی) اعلام کرده اند.

هزاران نفر از زائران سیاه پوشیده و سپس با با شنیدن روایت شهادت حسین بن علی (ع) به سر و صورت می زنند و عزاداری می کنند.

شیعه اعتقاد دارد که حسین بن علی در اعتراض به حکومت غیر اسلامی یزید کشته شد.”

رسانه های غربی که پیش از این بارها نیت آلوده خود را به نمایش گذاشته بودند، با استفاده از غفلت برخی از شیعیان، فرصت را مناسب می دانستند تا با رد شدن از روی واقعیت عزاداری صحیح میلیون ها عزادار به نمایش چهره ای خشن و بی رحم از عاشورا بپردازند.

منبع : حزب الله سایبر

ارسال نظر

     


-->