پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

مسئولین دولتی حق ندارند با ویرانی خوزستان استان محل زادگاه خود را آباد کنند

دزمهراب :نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولین دولتی حق ندارند با اعمال نفوذ و با ویرانی خوزستان محل زادگاه خود را آباد کنند. از سازمان بازرسی و دیوان محاسبات می‌خواهیم به این تخلفات رسیدگی و با عاملان آن برخورد قانونی صورت گیرد.
خبرگزاری فارس: مسئولین دولتی حق ندارند با ویرانی خوزستان استان محل زادگاه خود را آباد کنند

به گزارش دزمهراب  عباس پاپی‌زاده در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (16‌آذر 94) با گرامیداشت روز جهانی معلولین گفت: از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی می‌خواهم همت خود را به کار گیرند تا لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت به تصویب برسد.

وی ضمن گرامیداشت روز دانشجو اظهار داشت: از مسئولین وزارت علوم می‌خوام که به دغدغه بسیار مهم مقام معظم رهبری در خصوص توسعه کرسی‌های آزاداندیشی و ایجاد فضای باز نقد و گفتمان در دانشگاه‌ها اهتمام ورزند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله تروریستی شهر صفی‌آباد دزفول خاطرنشان کرد: از دستگاه های قضایی و امنیتی به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی برای پیگیری جدی این حادثه تقدیر و تشکر می‌کنم.

پاپی‌زاده با اشاره به مشکلات فرهنگیان کشور گفت: مدت‌هاست شعار حمایت از معلمین زحمتکش لغلغه زبان مسئولین وزارت آموزش و پرورش شده است. مسئولینی که هر از چندگاهی با مصاحبه‌های خود وعده حل مشکلات معلمان را می‌دهند اما در عمل به جز بالا بردن انتظار جامعه از معلمین دستاورد دیگری نداشته است.

وی افزود:‌متأسفانه طرح مهم بهبود معیشت معلمین و افزایش حقوق آنها به طرح ناقص رتبه‌بندی معلمین تقلیل یافته که آن هم به درستی اجرا نشد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به بعضی از مسئولین بی‌انصاف تذکر می‌دهم که خوزستان هیچ آب اضافه‌ای برای انتقال به استان های دیگر ندارد. دولتمردان توجه کنند مسئولیت‌هایشان ملی است نه محلی. همه ایران باید آباد شود.

پاپی‌زاده تأکید کرد: به بعضی از مسئولین دولتی هشدار می‌دهم حق ندارند با اعمال نفوذ و با ویرانی خوزستان استان محل زادگاه خود را آباد کنند. این کار نه تنها ظلم به خوزستان که جفا به کل کشور است و از رئیس‌جمهور می‌خواهم که با این افراد برخورد کند. چرا تاوان اعمال نفوذهای غیرکارشناسی را مردم خوزستان باید پرداخت کنند؟

وی ادامه داد: مسئولینی که در گذشته نیز با اعمال نفوذ و لابی‌گیری صنایع آب‌بری مثل فولاد را از مناطق محروم ساحلی خلیج فارس به مناطق کویری و محل زندگی خود انتقال دادند علاوه بر ضایع کردن حق استان‌های جنوبی کل کشور را با بحران کمبود آب مواجه کردند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌از سازمان بازرسی و دیوان محاسبات می‌خواهم به این تخلفات رسیدگی و با عاملین این تصمیمات غلط و خودخواهانه برخورد قانونی صورت گیرد.

پاپی زاده با اشاره به وام 25 میلیونی خودرو خاطرنشان کرد: برای تأمین بازار کارخانجات خودروسازی وام ارزان 25 میلیونی پرداخت می‌شود در حالیکه کشاورزان،‌جوانان جویای کار و جوانان در حال ازدواج از این امکان محرومند.

وی افزود: توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیل و تأمین بازار محصولات کشاورزی خواسته به حق کشاورزان زحمت‌کش است که متأسفانه تاکنون از سوی مسئولین اقدام جدی صورت نگرفته است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.

اخبار مرتبط