پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

ناصر حجازی جاسوس می شود!؟

نام ناصر حجازی، دروازه‌بان تیم‌ملی ایران در جام جهانی 1978 آرژانتین و یکی از اسطوره‌های باشگاه استقلال با حضور در سری جدید سریال مشهور «هوملند» در رسانه‌ها و شبکه های اجتماعی ناصرخانمورد توجه قرار گرفته است! در یکی از قسمت‌های فصل سوم این سریال پرطرفدار یک تروریست برای ورود به خاک آمریکا خودش را ناصر حجازی معرفی می‌کند.

طبق اطلاعات ارائه شده در این قسمت، شخصیتی با نام مجید جوادی وارد مجموعه شده که هدفش حمله به تشکیلات سازمان امنیت آمریکا است.

جوادی در بخشی از نقشه‌اش خودش را ناصر حجازی معرفی می‌کند تا بتواند از طریق نشان دادن خودش به عنوان یک چهره فوتبالی به آمریکایی‌ها ضرر بزند.

به نوشته یکی از سایت‌های انگلیسی زبان مربوط به فوتبال ایران، آنطور که در شرح داستان آمده، جوادی طرفدار استقلال و ناصر حجازی است، گویا در ادامه سریال هم شخصیت اصلی این فرد خرابکار لو می‌رود و همه متوجه می‌شوند که او از نام حجازی استفاده کرده است.

شان تاوب
سایت Washingtonian هم در گزارشی درباره فصل جدید سریال homeland به این نکته اشاره کرده که مجید جوادی با نام ناصر حجازی فعالیت‌های پولشویی‌اش را جلو می‌برد، نقش مجید جوادی را در این سریال را شان تاوب، بازیگر ایرانی-آمریکایی بازی کرده است.

بازی شان تاوب در این نقش در حالی رقم خورده که خود وی در گفتگوهای مطبوعاتی خود همواره از اصلیت ایرانی خود با افتخار یاد کرده ولی بازی او در نقش یک ترویست همنام حجازی بدون شک این گفته ها را زیر سئوال می برد! شان تاوب که یهودی است، متولد ایران است اما از دو سالگی به همراه خانواده به منچستر مهاجرت کرده و  این روزها هم در لس آنجلس زندگی می کند.

آتیلا حجازی فرزند ناصر حجازی در واکنش به داستان این سریال گفته است: این موضوع هم برایم جالب است هم عجیب، به نظرم سازندگان این سریال با ایرانی‌ها مشکل داشته‌اند که از نام پدرم هم استفاده کردند، ما که کاری جز اعتراض در شبکه‌های اجتماعی نمی‌توانیم انجام دهیم اما امیدواریم که مسئولان این اقدام سازندگان سریال را محکوم کنند چون فقط بحث پدر من نیست و نام ایران هم مطرح شده است.

استفاده از نام اسطوره فوتبال ایران در این سریال آمریکایی واکنش شدید ایرانی‌ها در شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشته‌ است، تعدادی از ایرانی‌ها با موضع‌گیری نسبت به این سریال گفته‌اند که آمریکایی‌ها با این کار به یکی از چهره‌های قابل احترام ایران توهین کرده‌اند.

شبکه خبر

اخبار مرتبط