پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

وزیر کار:سفره‌های مردم تهی‌تر شده است

وزیر کار با تاکید بر اینکه در دورانی قرار نداریم که بتوانیم حتی یک ریال اشتباه کنیم، گفت: در این 3 سال تلاش کردیم مزد از تورم پیشی بگیرد، چراکه ما درک می‌کنیم که سفره‌ها تهی‌تر شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی کار و امور اجتماعی، علی ربیعی در گردهمایی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و نهادهای اجتماعی استان آذربایجان شرقی بابیان اینکه سخت‌ترین سال‌های اقتصادی کشور را تجربه می‌کنیم، اظهار داشت: برای گذر از این بحران بدون همدلی و همکاری نمی‌توانیم کاری کنیم و باید با عقلانیت، کار کار‌شناسی و پرهیز از حیف‌ومیل اموال، برای حل بحران‌ها کمک کنیم.
وی با تأکید بر اینکه در دورانی قرار نداریم که بتوانیم حتی یک ریال اشتباه کنیم، تصریح کرد: باید کارهای عوام‌فریب و نفع رسان کوتاه‌مدت را فراموش کنیم چراکه به نفع کشور نخواهد بود.
وی در ادامه افزود: من مسئول حذف یارانه‌ها هستم، برخی‌ها به‌غلط یارانه را به همه دادند، عده‌ای که نیاز نداشتند دریافت کردند و امروز که می‌خواهیم یارانه غیرمنطقی را حذف کنیم، در آستانه انتخابات به دولت یارانه حذف کن تعبیر می‌کنند.
ربیعی با تأکید بر اینکه به کار و تلاش و سخت‌کوشی در کنار عقلانیت نیاز داریم، ابراز داشت حق نداریم دیگر موفق نشویم، بچه‌های ما و سفره‌های تهی نیاز به این موفقیت دارند، ضمن اینکه ما باید با مدارا در کنار هم کارکنیم، چراکه برای حل مسائل ایران، نیاز به اجماع داریم و دولت بر این سیاق تلاش خود را تداوم می‌بخشد.
وی با اشاره به اینکه استراتژی ما ترمیم مزد است ولی نمی‌توان به‌یک‌باره حقوق را افزایش داد چراکه کارفرما توان آن را ندارد، تصریح کرد: در این 3 سال تلاش کردیم مزد از تورم پیشی بگیرد، چراکه ما درک می‌کنیم که سفره‌ها تهی‌تر شده است.
وزیر کار تزلزل نیروی کار را یادآور شد و گفت: رئیس‌جمهور دستور داده‌اند تا امنیت شغلی کارگران، به‌ویژه زنان کارگر را در اولویت قرار دهیم.
وی تأکید کرد: بین دولت مفسد و فساد ستیز تفاوت وجود دارد و دولت آقای روحانی دولت فساد ستیز است. سیاست‌هایی که در دوره‌های گذشته در امر رفاهی صورت گرفت سیاست‌هایی بود که برای سرمایه‌داران صورت گرفت، نه برای بخش محرومان.
وزیر کار همچنین درباره بحث انتشار فیش‌های حقوقی هم گفت: فیش‌های نجومی در کانال‌های اجتماعی ثابت کرد تعطیلی سازمان برنامه به چه دلیلی بود. مبارزه با فیش‌های نجومی از افتخارات دولت آقای روحانی خواهد بود.
وزیر کار بابیان اینکه 100 هزار میلیارد تومان دارایی صندوق‌های کارگری و کارفرمایی و… در اختیار وزارت کار است، ادامه داد: تابه‌حال اجازه ندادم ریالی غیرقانونی جابه‌جا شود و باید بین دولت فساد زی، فسادزا و فساد ستیز فرق قائل شویم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حذف شورای حقوق و دستمزد در این مجموعه در سال‌های گذشته، گفت: در اولین اقدام برای احیای این شورا، سقف حقوق را و وضعیت دریافت‌های بانک‌ها و بیمه‌ها را هم مشخص کردیم.
ربیعی ادامه داد: در این دولت حقوق شفاف‌سازی شد و برای اینکه بهره‌وری را افزایش دهیم شیوه‌هایی را تدوین کرده‌ایم چون هیچ کاری به‌جز کاستن از درد و رنج مردم اولویت ما نیست.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، گفت: این اهمیت فقط اقتصادی نیست بلکه اهمیت فرهنگی آن غیرقابل‌انکار است و اهمیت سیاسی تبریز و شخصیت‌های زیادی که در آن پرورش‌یافته، عمق سیاسی و اجتماعی آن را نشان می‌دهد.
ربیعی گفت: امیدوارم در دولت تدبیر و امید حق آذربایجان را ادا کنیم و غفلت‌هایی که در دهه‌های گذشته شده جبران شود.
وی با اشاره به اینکه با مستمری بازنشستگی زندگی را اداره کردن سخت است، خاطرنشان کرد: یخچال خالی پدربزرگ بازنشسته، سخت است و دولت این‌ها را درک می‌کند ولی سیستم دولت توده ستایانِ و بدون برنامه‌ریزی، برای لایه‌های پایین جامعه مساعدتی ندارد و باید بخشی از حذف هدفمندی یارانه‌ها را به این حوزه بیاوریم.

اخبار مرتبط