پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

دكتر خسروپناه و آيت الله سبحاني براي مناظره اعلام آمادگي كردند

اخیرا محمد مجتهد شبستری  در فضای مجازی تقاضای مناظره با مراجع تقلید را مطرح کرده است  که حضرت آیت الله سبحانی ضمن استقبال از گفت و گوهای علمی، دکتر محمد محمد رضایی  از شاگردان خود و مدیر گروه فلسفه دین، دانشگاه تهران را جهت مناظره در موضوعات مربوط به حوزه دین معرفی کرده است.

متن نامه ارسالی حضرت آیت الله سبحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
مورد توجه اصحاب رسانه و خبرگزارى ها
با اهداء سلام :   اخیراً، برخى از نویسندگانِ حوزه دین، تقاضاى مناظره با مراجع تقلید را نموده اند. این جانب ضمن استقبال از بحث و گفت وگوهاى علمى، بدین وسیله، جناب آقاى دکتر محمد محمدرضایى، از اساتید  مورد تأیید اینجانب و مدیر گروه فلسفه دین دانشگاه تهران را جهت مناظره در موضوعات مربوط به حوزه دین، معرفى مى نمایم.
امیدوارم که خداوند منّان، توفیق فهم صحیح معارف عمیق اسلامى را به همه ما عنایت بفرماید.
با تقدیم احترام – ؛ حوزه علمیه قم – مؤسسه امام صادق(علیه السلام)؛
جعفر سبحانى

****************************

گفتنی است دکتر خسروپناه رییس مؤسسه حکمت و فلسفه ایران نیز برای دومین بار امادگی خود را برای مناظره با مجتهد شبستری اعلام کرده است.

متن نامه وی بدین شرح است:
به نام حکیم مطلق
در ماه جاری یعنی آذر ماه 1395 آقای محمد مجتهد شبستری درخواست مناظره با مراجع تقلید و مناصب فتوا را کرده است و از اینکه چرا با وجود نگارش چندین مقاله در نقد اجتهاد رایج، پاسخی از سوی آنها به ایشان ارایه نشده، گلایه نموده است.
بنده به عنوان یکی از مدرسان سطوح عالی حوزه علمیه قم آمادگی خود را برای مناظره با ایشان در دانشگاه تهران یا مدرسه علمیه فیضیه یا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و یا هر مکان علمی دیگر اعلام می دارم هر چند پانزده سال پیش نیز در دانشکده الهیات دانشگاه تهران قرار بر مناظره بنده با ایشان در زمینه قرائت های مختلف از دین گذاشته شد لکن وی در جلسه حضور نیافت.
شایان ذکر است، مباحث جناب شبستری و نیز اندیشه های نصر حامد ابوزید و دیگر به اصطلاح نومعتزلیان، توسط بنده و بسیاری از محققان حوزه علمیه و دانشگاه در مقالات و کتاب های متعددی نقد شده است. ایشان علی القاعده باید اطلاع داشته باشند.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
عبدالحسین خسروپناه، حوزه علمیه قم

گفتنی است، محمد مجتهد شبستری پیشتر در نوشتاری در پایگاه اطلاع رسانی اش نوشت: با توجه به مقالات متعددی که نوشته ام  آمادگی خود را  برای انجام یک مناظره علمی با مراجع تقلید در دانشگاه تهران یا سیمای جمهوری اسلامی حضور پیدا کنند تا درباره مدعاهای  آن مقالات پنجگانه که با اصل و اساس مشغله بسیار مهم آقایان مراجع در ارتباط است با یکدیگر مناظره علمی کنیم..

اخبار مرتبط