پيكر مطهر دو شهيد گمنام در دزفول تشييع وبه خاك سپرده مي شود - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
21st، سپتامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 21 st سپتامبر 2013 ساعت 6:53 ب.ظ | کد خبر: 6918  

امام جمعه شهر امام از توابع شهرستان دزفول روز شنبه در نشست هماهنگی برنامه های تشییع دو شهید گمنام در سالن جلسات فرمانداری به رشادت و ایثارگری های شهدا اشاره کرد و گفت: نظام مقدس 80824428-4914743جمهوری اسلامی خونبهای شهداست و شهدا حق زیادی بر گردن ما دارند لذا باید در حد توان از شهدا تجلیل شود.
حجت الاسلام محمدعلی پاپی شاه آبادی افزود:دزفول به عنوان پایتخت مقاومت ایران شهدای بزرگی به انقلاب نثار کرده و وجود این شهدا تأثیرات معنوی بسیاری در شهر دارد.
قنبر محمدی نایب رییس شورای شهر امام نیز گفت:این شهدا که در عملیات والفجر هشت در منطقه فاو به شهادت رسیده اند ۲۱ و ۳۲ ساله می باشند.
وی گفت:با توجه به اینکه تعداد زیادی از شهدای عملیات والفجر هشت از لشکر هفت ولی عصر می باشند و دو تن از شهدای شهر امام خمینی (ره) که در این عملیات مفقود شده اند احتمال اینکه این شهدا از شهر امام باشند وجود دارد.
محمدی اظهار داشت:پیکر مطهر این شهدا در مرکز شهر امام مجاور کتابخانه به خاک سپرده می شود و بنایی بر مزار این شهدا احداث می شود.
محمدی اظهار داشت:این دو شهید گمنام نخستین شهدای گمنام شهر امام هستند که به خاک سپرده می شوند.
مسوول فرهنگی دفاع مقدس شهرستان دزفول نیز گفت:در خوزستان ۲۴ شهر و روستا در خواست دفن این شهدای گمنام را داشتند که این افتخار نصیب شهر امام شد.
محمدرضا صفارپور افزود: شش کمیته برای هماهنگی برنامه های تشییع این شهدا تشکیل شده و برنامه هایی به همین مناسبت در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت:شامگاه سه شنبه پیکر مطهر دو شهید گمنام شهر امام دزفول در نمایشگاه دفاع مقدس در بیمارستان سابق یازهرای دزفول خواهند بود .
صفارپور افزود:مراسم تشییع این دو شهید گرانقدر نیز صبح چهارشنبه از پل حمید آباد به سمت روستای محمد بن جعفر طیار(ع) آغاز خواهد شد و نماز ظهر وعصر در کنار پیکر این شهدا در بقعه متبرکه محمد بن جعفر (ع) اقامه خواهد شد.
مسوول مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول گفت:کاروان شهدای گمنام مسیر روستای محمد بن جعفر (ع)،شهرک محمد منتظری و شهر امام را طی خواهد کرد و مراسم وداع با شهدا نیز شامگاه چهارشنبه در مسجد جامع این شهر برگزار خواهد شد.
صفارپور افزود:مراسم تشییع وخاکسپاری دو شهید گمنام شهر امام نیز صبح پنجشنبه به سمت محل دفن این شهدا برگزار خواهد شد.
برگزاری مسابقه بهترین عکس از مراسم تشییع و مسابقه بهترین جمله در وصف شهدا از جمله برنامه هایی است که در حاشیه آیین تشییع و خاکسپاری دو شهید گمنام در شهر امام دزفول برگزار می شود

ارسال نظر

     


-->