پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

چرا مسئولان وزارت ارشاد مشتری مردمی‌ترین جشنواره سینمایی نیستند

با وجود سپری شدن سه روز از جشنواره مردمی فیلم عمار، نه تنها وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی دعوت این جشنواره را برای حضور در مراسم افتتاحیه لبیک نگفتند بلکه هیچکدام از مدیران سینمایی در این رویداد حاضر نشد‌ه‌اند.

خبرگزاری فارس: چرا مسئولان وزارت ارشاد مشتری مردمی‌ترین جشنواره سینمایی نیستند

به گزارش دزمهراب به نقل از  خبرگزاری فارس، جشنواره عمار، جشنواره ای مردمی است و تجلی ظرفیت هنر ایران انقلابی و اسلامی است اما گویا این ظرفیت برای وزارت ارشاد اهمیتی نداشته و متولیان فرهنگ و هنر کشور هیچ توجهی به برپایی آن در کشور نمی‌کنند یا قصد توجه ندارند.

هر چه بر دوره‌های جشنواره مردمی عمار افزوده می شود ابعاد متفاوت این رخداد سینمایی و مردمی بیشتر می شود اما برای وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی تعبیر هر سال دریغ از پارسال درباره این جشنواره صدق می کند.

براساس پیگیری‌های خبرنگار سینمایی فارس، امسال به طور جداگانه از وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی برای حضور در آئین افتتاحیه پنجمین دوره جشنواره عمار دعوت به عمل آمد که هیچ یک از مسئولان فرهنگی کشور این دعوت را لبیک نگفته و در آئین افتتاحیه حضور نداشتند. این در حالی است که سال گذشته حجت الله ایوبی در چهارمین دوره برگزاری جشنواره حاضر شد و در بخشی از مراسم افتتاح این جشنواره را بی ریا و بی تکلف خواند و در جمع خبرنگاران تاکید کرد از جشنواره عمار حمایت خواهد کرد.

اما غیبت معنادار مدیران تنها به وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی ختم نمی‌شود چرا که پس از سه روز از برگزاری این حرکت مردمی تاکنون هیچ یک از مدیران سینمایی در سینما فلسطین حاضر نشده‌اند تا شاهد غیبت معنادار مسولان سینمایی کشور در مردمی‌ترین رویداد سینمایی باشیم. در حالی که حضور این افراد در جشنواره و آشنایی آنها با زحمات کسانی که با کمترین امکانات در حال نهادینه کردن هنر متعهد در سراسر کشور هستند،‌می تواند قوت قلبی برای ادامه این روند و جشنواره باشد. حتی اگر این حمایت‌ها مثل اغلب مواقع تنها در ظاهر و کلام خلاصه شود.

انتهای پیام/

فارس

اخبار مرتبط