گلریز:اسم فجر را از روی جشنواره موسیقی‌ بردارید/ این جشنواره اثری از انقلاب ندارد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
25th، اکتبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 25 th اکتبر 2013 ساعت 5:22 ب.ظ | کد خبر: 8510  

گلریز خواننده سرودهای انقلاب و دفاع مقدس درباره عدم وجود سرود در جشنواره موسیقی فجر گفت: این جشنواره اثری از انقلاب ندارد و به نظر می رسد بهتر است نام فجر را از آن بردارند.13920301000237_PhotoA

محمد گلریز  از فعالان حوزه موسیقی و خواننده سرودهای انقلاب و دفاع مقدس درباره عدم وجود بخش سرود در جشنواره موسیقی فجر گفت: سال هاست که این مسئله را با مسئولان  مطرح می کنیم  اما به نظر می رسد که آن ها هیچ اهمیتی به این موضوع نمی‌دهند.

گلریز تاکید کرد: اگر مسئولان قادر نیستند برداشت درستی از جشنواره فجر و فجر پیروزی انقلاب داشته باشند؛ بهتر است در نام جشنواره تجدید نظر کنند.

این خواننده سرودهای انقلابی تاکید می کند: در شرایطی که برای برپایی جشنواره از اسم فجر بهره مند می شوند؛ حاصل جشنواره محتوایی از فجر ندارد.جشنواره فجر باید نشان دهنده موسیقی اثرگذار و سرودهای حماسی باشد و مردم را به یاد پیروزی انقلاب و خاطرات تاریخی یک ملت بیاندازد. ناما جشنواره فجر چنین مختصاتی ندارد و حتی برخی از ژانرهای موسیقی انقلابی و دفاع مقدس در این جشنواره مد نظر قرار نمی‌گیرد.

به گفته گلریز : اگر مضامین موسیقی در دوران انقلاب عنوان نشود این چه جشنواره‌ای است که رنگی از انقلاب ندارد؟ بی مهری است که از سرمایه و عنوان و امکاناتی که نظام در اختیار ارگان ها قرار می‌دهد استفاده کنیم اما از ارزش های انقلاب  سخن نگوییم. متاسفم و این تاسف من به دولت حاضر هم مربوط نیست. دولت قبلی هم به سرود بی اعتنا بود.

وی با بیان این نکته که امروزه خبری از سرودهای وطنی نیست، درباره آخرین اجراهای سرود‌انقلاب به صورت رسمی می گوید: از ۱۰ سال قبل که برای سرودهابرنامه داشتم  دیگر خبری از سرودهای وطنی ندیدم. در جشنواره ها و محافل رسمی به صورت پراکنده تنها به این سرودها اشاره می‌کنند؛ اما سرود مشخصی برای یادآوری و تکریم ارزش‌های انقلاب و امام  ساخته نمی شود تا الگو هایی باشد که یاد وخاطرات انقلاب را در ذهن مردم زنده کند. من به این مسئله اعتراض دارم. همه ما وقتی از پیروزی صحبت می کنیم عنوان می کنیم که ما هر چه داریم از فجر است. در همه صحبت‌های مسئولین این مسئله ملموس است اما در عمل اثری از این نگاه و اهمیت‌دادن واقعی به فجرندیدیم. سرودهای انقلابی به صورت شفاف  مورد توجه نیست و می خواهم  مسئولان جشنواره فجر درباره عدم توجهشان به این موضوع پاسخ بدهند. ما اثری که به طور شفاف و به‌صورت محتوایی به انقلاب بپردازد نداریم.

گلریز در انتهای کلام خود از بی توجهی مسئولان شکوه کرد و گفت: مدت ها پیش من و اسفندیار قره باغی پیشنهاد کردیم سرودی برای مقاومت لبنان به دو زبان فارسی و عربی بخوانیم. تیتر روزنامه ها هم شده‌بود .اما با این که حتی با معاون هنری هم تماس گرفتیم به ایده ما اهمیتی داده نشد. در شرایط کنونی کاری ماندگار که هم عربی و هم فارسی اجرا شود اثرات مثبتی بر مقاومت بگذارد؛ خلق نشده است.

فارس

ارسال نظر

     


-->