یک ابرقهرمان نازی آبادی به دنیا معرفی می کنم - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
28th، آوریل 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 28 th آوریل 2013 ساعت 7:46 ب.ظ | کد خبر: 2505  

ه گزارش راز۵۷ به نقل از خبرگزاری تسنیم ، بهرام عظیمی کارگردان «تهران ۱۵۰۰» ، فروش این فیلم را بسیار مناسب دانست و نمایش «تهران ۱۵۰۰» را در خارج ازکشور منتفی دانست و گفت: این کار برای داخل خود ایران و کشورهای اطراف که فرهنگشان نزدیک به خودمان است قابل درک است.

به گفته عظیمی «تهران ۱۵۰۰» یک انیمیشن ملی بود و زمان طولانی ساخت آن برای گروه بیشتر کسب تجربه بود تا تلاش برای ساخت یک فیلم خاص.

عظیمی در رابطه با خبرساخت انیمیشن جدید خود گفت: انیمیشن بعدی ام که در حال حاضر روی آن کار می کنم کاری با محوریت کودکان است اما مخاطبان اصلی آن خانواد ها هستند

وی در رابطه با داستان این انیمیشن گفت: فیلم راجع به یک ابرقهرمان است که در نازی آباد زندگی میکند.من به محله ای نیاز داشتم که هم با آن اشنایی داشته باشم و هم اینکه بر طبق طراحی نوع داستان محله ای باشد که انواع مغازه های مختلف در کنار یکدیگر باشند و در طبقه بالای این مغازه ها هم آدمها زندگی کنند.

عظیمی ادامه داد: داستان این انیمیشن رنگ و بوی ایرانی دارد اما موضوع آن بین المللی و تاثیرگذار است.بهرام عظیمی با اشاره به شروع به کار ساخت این انیمشن از نیمه دوم سال بیان کرد: از نیمه دوم سال با همان تهیه کننده تهران ۱۵۰۰ و باسرمایه خصوصی شروع به کار کنیم.

عظیمی در مورد خصوصی بودن سرمایه کار گفت: از پول بیت المال بسیار هزینه شده و نتیجه ای گرفته نشده در نتیجه تصمیم گرفتیم باهمین سرمایه شخصی فیلم بسازیم. البته من پیشنهاد ارگانی و سازمانی زیاد داشته ام.

وی در ادامه با تاکید بر علاقه اش در ساخت موضوعات اجتماعی و طنز گفت:.بخش دولتی حقیقتا سراغ چنین موضوعاتی نمی رود و دوست دارد باهمان اهداف خودشان پیش برود. من چون در این ژانرها کار نکرده ام نمی توانم از پس آن بربیایم و فقط بودجه را هدر میدهم.

بهرام عظیمی استفاده از مفاهیم و استعاره هایی نظیرعشق، کمک به همنوع و مفاهیم انسانگرایانه را ویژگی های بین المللی بودن فیلم دانست وبا اظهار امیدواری برای شرکت درجشنواره های خارج ازکشور گفت: اگر در حالت خوش بینانه اش حرف بزنم حس «منم منم» و گنده گویی قبل از عمل معمولا به افراد زیاد دست می دهد اما من این دفعه واقعا نیتم این است که کاری بسازم که در جشنواره های ایرانی و خارجی با استقبال روبرو شود.

عظیمی گفت: می خواهم یک ابرقهرمان به دنیا معرفی کنم، کاراکتری خلق کنم که کسی تا به حال ندیده باشد.

او در رابطه با نوع طنز به کارگرفته شده در انیمیشن جدیدش گفت: برخلاف کارهای قبلی ام، طنزبه کار گرفته شده کلامی نیست و بیشتر برپایه موقعیت ساخته می شود به شکلی که کل دنیا بتوانند آن را بفهمند.

او در ادامه زمان ساخت این انیمیشن را حداکثر سه سال دانست

فیلمنامه «تهران ۱۵۰۰» مورد انتقادات فراوانی از سوی منتقدین مواجه شده بود. عظیمی تاکید کرد که در این فیلم تمام نقاط ضعف «تهران ۱۵۰۰» را حذف خواهد کرد و برای فیلم نامه با مشاوران زبردست مشورت می کند.

ارسال نظر

     


-->