یک مقام بهداشتی:گسترش اعتیاد بین دختران دانشجو نگران کننده است - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
15th، جولای 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 15 th جولای 2013 ساعت 11:59 ق.ظ | کد خبر: 4584  

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول از گسترش اعتیاد و مصرف مواد دخانی بین دختران دانشجو ابراز تأسف کرد و گفت:دختران در این مسابقه تلخ از یکدیگر80736575-4556620 سبقت می گیرند.

ˈ مهدیه توکلی ˈ در گردهمایی روسای دانشگاهها که به منظور برنامه ریزی پیشگیری از سوء مصرف مواد ، دخانیات و الکل دربین قشر دانشجو در محل معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد ابراز امیدواری کرد بتوان راهکار عملی برای حل این معضل که قشر فعال جامعه را هدف قرار داده اتخاذ کرد.

ˈ مصطفی سخاوتˈ مشاور علمی برنامه های سلامت روان معاونت بهداشتی نیز اعتیاد را یک بیماری روانی، اجتماعی و بیولوژیکی عنوان کرد .

وی آموزش را یکی از ارکان پیشگیری اولیه خواند و پیشنهاد کرد هسته های مشاوره در دانشگاهها تقویت شود تا بتوان به دانشجویان ،خدمات مشاوره ارائه کرد.

ˈمحمدحسین خسروپناهˈ پزشک مسئول مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری نیز گفت:یکی از مهمترین پاتولوژی های اجتماعی در قشر جوان به دلیل شایعتر ،پرخطرتر و پرعارضه تر بودن اعتیاد است که دامنگیر بسیاری از جوانان بویژه دانشجویان شده است.

وی افزود: افتادن در دامی به نام شیشه از جمله نگرانی های سالهای اخیر است که درصورت وجود رفتارهای پرخطر، گسترش ایدز و هپاتیت را در پی دارد.

در این نشست مقرر شد فعالیتهای هماهنگ و برنامه ریزی شده آموزشی و پژوهشی جهت ارتقای آگاهی و پیشگیری از سوءمصرف مواد در دانشجویان انجام شود.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->