پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

14 هزار بیمار از خدمات انجمن دیابت دزفول بهره مند می باشند

مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران دیابت دزفول گفت: 14 هزار بیمار دیابتی در شمال استان خوزستان از خدمات این انجمن بهره مند می باشند.

به گزارش دزمهراب به نقل از ایرنا سهیلا راهنما  افزود:این بیماران که ساکن شهرهای دزفول ، اندیمشک ، شوش ، شوشتر ، گتوند و مسجدسلیمان هستند در طول سال از خدمات پزشکی و آموزشی انجمن حمایت از بیماران دیابتی بهره مند می باشند.
وی افزود:همزمان با آغاز هفته دیابت توزیع داروی رایگان بین بیماران دیابتی آغاز شده و طبق برنامه در نظر گرفته شده پایان هفته نیز هدایایی برای این بیماران در نظر گرفته شده است.
مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران دیابتی دزفول اظهار کرد:در طول سال نیز کلاس آموزشی برای افراد دیابتی وخانواده آنان همچنین کارکنان ادارات برگزار می شود تا در صورت بروز علائم دیابت به پزشک مراجعه کنند.
راهنما با اشاره به اینکه دیابت دارای دارای سه نوع می باشد گفت:دیابت نوع دو بیشترین مورد ابتلا را در کشور دارد.
وی استرس و نگرانی را مهمترین عامل ابتلا به دیابت نوع دو عنوان کرد وافزود:افرادی که در محیط با استرس بالا و اضطراب زندگی می کنند همچنین افرادی که در خانواده پرتنش زندگی می کنند به دیابت نوع 2 مبتلا می شوند که از سن 25 سالگی بروز می کند.
وی افزود:دیابت نوع یک از بدو تولد در فرد ظاهر می شود که فرد بیمار باید برای متعادل کردن قندخون از انسولین استفاده کند.
راهنما گفت:دیابت نوع سه نیز دیابت حاملگی می باشد که در برخی موارد بعد از زایمان نیز در افراد باقی می ماند.
هفته دیابت از 23 آبان ماه آغاز شده است.
دیابت یا بیماری قند، یک اختلال متابولیک (سوخت و سازی) در بدن است که در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و نمی تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد.

اخبار مرتبط