پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

طلاب و اقشار مذهبی در دزفول با تجمع خواستار برخورد با فرق ضاله شدند+تصاویر

به گزارش دزمهراب جمعی از علما، روحانیون و اقشار مذهبی دزفول با هدف پیگیری برخورد دستگاه قضایی با آشوب گران نمایشگاه دفاع مقدس واجرای حکم رییس قوه قضاییه درباب امحا آثار بدعت، روز پنجشنبه۶ آبان در حوزه علمیه آیت الله سبط شیخ انصاری تجمع کردند.

حجت الاسلام نمازی در گفتگو با خبرنگار دزمهراب در این رابطه گفت: در هفته دفاع مقدس نمایشگاهی به مناسبت این هفته در پارک دولت دزفول برگزار و یک غرفه ایی به نام فرقه شناسی و پاسخگویی به مسائل شرعی در آنجا دایر شده بود.

وی با بیان اینکه در شب ششم این نمایشگاه تعداد 70 الی 80 نفر از دراویش وارد نمایشگاه شده و نسبت به برگزاری این غرفه و این نمایشگاه اعتراض داشتند افزود: ما تلاش کردیم این افراد را سرد کنیم ولی نشدند و آنها اقدام به پاره کردن بنر ها و سیم لپ تاپ و نیز پرتاب تلویزیون و زیرو رو کردن میز کتاب ها در این غرفه نمودند و حدود یک ساعت و نیم نمایشگاه را به اغتشاش کشیدند.

وی که مسئول برگزاری این غرفه فرقه شناسی در نمایشگاه دفاع مقدس بود تصریح کرد: تعدادی از اینها آنشب دستگیر و همان شب نیز آزاد شدند چرا که افراد بسیاری از این فرق ضاله تا ساعت 3 الی 4 بعد از بامداد در مقابل کلانتری تجمع داشته و حتی مسئولین کلانتری اقدام به تیراندازی هوایی جهت متفرق کردن آنها کردند ولی این قدر ایستادگی کردند که افراد بازداشت شده در همان شب و بدون هیچ وثیقه ایی آزاد و حتی یک روز نیز در بازداشت نبودند.

حجت الاسلام نمازی اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که متولی برگزاری این نمایشگاه بوده از این ها شکایت نموده است و از آن طرف نیز دراویش شکایتی مبنی بر اینکه به آنها دروغ و افترا وارد شده انجام داده اند در حالی که ما کلیپ پابوسی مجالس خودشان که مستند و واقعی بوده را پخش و دروغی به اینها وارد نشده است.

وی با اشاره به جمله مقام معظم رهبری که فرمودند در مبارزه با فرقه ها کار فرهنگی بکنید اذعان داشت: ما اقدام به انجام کار فرهنگی نمودیم و آنها از این اقدام خشمشان برگرفت و مرتکب یک اشتباه استراتژیک شدند، این دراویش ماهیت اصلی خود را نشان داده و مسئولین دیگر بهانه ایی برای سکوت و مصلحت اندیشی در مقابل اینها را ندارند.

این کارشناس فرهنگی بیان کرد:  اکنون با گذشت یک ماه از آن قضیه هیچ کدام از مسئولین امنیتی و عالی رتبه شهرستان هیچ گونه برخوردی با این خاطیان نکردند و تنها یکبار دادستان مصاحبه ایی انجام و قول برخورد داده است ولی در عمل چیزی اتفاق نیافتاده است.

نمازی تاکید کرد: به صاحت شهداء، دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت حمله شده و سه تن از روحانیونی که در غرفه بودند مورد تهدید و قصد کتک کاری واقع شده اند آیا اینها خط قرمز ما نیستند؟

وی با بیان اینکه یک شر اتفاق افتاده که  خیر ما در آن بوده است یادآور شد: این فرق نشان دادند که دارای مشکل و تهدید امنیتی برای جامعه هستند و مسئولین بدانند که تنها نیستند ما پشت سرشان خواهیم بود.

حجت الاسلام نمازی افرادی که  متحصن شده بودند را طلبه، دانشجو و عاشقان انقلاب برشمرد و در خواست تجمع کنندگان را عمل به بخشنامه ی سال 89 ریاست محترم قوه قضائیه عنوان کرد.

وی با قرائت بخشی از این بخشنامه اظهار کرد: در بند 2 این بخشنامه که در 84/8/16 به دادستان ها و روسای قضائیه سراسر کشور ارسال شده است آمده که، با استعلام از کارشناسان و نهاد های زیر ربط کلیه آثار فرهنگی و مروج افکار یادشده(عرفان های کاذب) حتی در صورت داشتن مجوز که بعضاً بر اثر غفلت و کم توجهی صادر گردیده جمع آوری و امحا گردد.

نمازی اظهار کرد: ما مطالبه این را داریم که بر اساس این دستور العمل خانقاه دزفول تخریب شود و نیز ضمن تغییر نام درمانگاه ها و مراکز درمانی و مدارسی که اسم افراد این فرقه روی آن ها هست افرادشان نیز از هیئت امنای آنها بیرون بروند.

img_7224

در جمع این تجمع کننده ها مسئولینی از جمله فرمانده سپاه ناحیه دزفول و نیز فرمانده نیروی انتظامی شهرستان حضور یافتند.

فرمانده سپاه ناحیه دزفول در سخنانی گفت: اول شاکی این پرونده ما و سپاه میباشیم ولی مردم دچار سردرگمی هستند و به نظر میرسد آگاه سازی مردم از این فرقه ها به طور شایسته با انجام کار فرهنگی صورت نگرفته است.

سرهنگ محتشمی راد افزود: بنده توصیه به تحصن در مقابل خانقاه دزفول نمی کنیم چرا که افرادی که به نمایشگاه حمله ور شدند از فرقه گنابادی بوده و خانقاه مربوط به فرقه احمدیه و ذهبیه است و این اقدام ناخواسته سبب وحدت آنها میشود.

سبط شیخ انصاری نیز در این جمع اظهار کرد: دیگر کار فرهنگی برای مقابله با این فرق نمی طلبد و اینها با گوش مالی مسئولین باید اصلاح شوند، حتی اگر کار به جایی برسد که مسئولین خودشان نیاز به گوش مالی داشته باشند این امر انجام میشود.

سرهنگ الهامی فرمانده انتظامی دزفول نیز گفت: ما به اطاعت از فرمان حضرت آقا در دفاع از ارزش های اسلام و جمهوری اسلامی ذره ایی کوتاه نمی آییم و اگر اینجا هستیم به معنای این است که در یک جبهه میباشیم، ضمن اینکه مطالبات ذکر شده با صحبت و جلسات گفتمانی برطرف خواهند شد.

در پایان پیام حضرت آیت الله العظمی جزایری توسط حجت الاسلام بهرام پور به حاج آقا کیانی ابلاغ گردید: بنا به درخواست حضرت آیت الله موسوی جزایری از مدیران حوزه های علمیه آیت الله سبط شیخ انصاری (ره) و آیت الله قاضی (ره) آقایان آیت الله سبط شیخ انصاری و حجت الاسلام و المسلمین کیانی این تحصن با بیانه ای 6 بندی و فرصتی 15 روزه به مسئولين با حضور در نماز جمعه پایان یافته و در صورت عدم پایبندی مسئولين به تعهدات خود در مهلت تعیین شده ، تحرکات طلاب و نیروهای حزب الهی وارد مرحله ی جدیدی خواهد شد.

img_7230img_7215img_7226 img_7232img_7220426022886_15575_3890906625579001823 426215009_77535_1948639539734521690

اخبار مرتبط