60 هیات مذهبی در دزفول شناسنامه دار شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
27th، اکتبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 27 th اکتبر 2014 ساعت 2:04 ب.ظ | کد خبر: 22020  

‘ عبدالکریم بیدخ ‘ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:۵۰۲ هیات مذهبی درشهرستان دزفول وجود دارد که تاکنون ۲۸۱ هیات در اداره تبلیغات اسلامی ثبت شده است.

وی گفت:طرح شناسنامه دار کردن هیات های مذهبی به منظور نظارت هر چه بیشتر بر این هیات ها از چهار سال پیش آغاز شده و از یک ماه پیش نیز برای ۶۰ هیات مذهبی واجد شرایط شناسنامه صادر شده است.

بیدخ گفت:هیات های مذهبی شامل هیات های سینه زن ، زنجیر زن ، مارش ،ختم صلوات و دعای ندبه ، انجمن های اسلامی و دانشجویی بوده ضمن اینکه هیات مذهبی زورخانه ای دزفول نیز ثبت گردید.

مسوول فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی دزفول افزود:شناسنامه صادره برای هیات ها همچون یک گواهینامه است که قوانین فعالیت هیات ها در آن درج شده و اعضای هیات ها را ملزم به رعایت این قوانین می کند.

وی گفت:کمیته نظارت شامل نیروی انتظامی،سازمان تبلیغات اسلامی ، فرمانداری و دفتر امام جمعه بر عملکرد هیات های مذهبی نظارت کرده و در صورت داشتن شرایط لازم به فعالیت پرداخته در غیر اینصورت کد ثبت شده هیات مذهبی باطل خواهد شد.

بیدخ گفت:به مناسبت ماه محرم هفت کمیته هیات های مذهبی و مداحان ، انتظامات ، تبلیغ ، امربه معروف و نهی از منکر و نماز ، بهداشت ، اطلاع رسانی و کمیته روز هفتم فعال شده است.

وی اظهار داشت:کمیته های هفت گانه در راستای برگزاری باشکوه آیین های عزاداری تلاش می کنند.

مسوول فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی دزفول همچنین از تجمع هیات های عزاداری دزفول در روز هفتم محرم با پخش زنده از شبکه های سراسری خبر داد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول نیز در آیین تجلیل از بانوان مداح این شهرستان ، بانوان را به رعایت الگوهای مداحی در مجالس عزا و روضه توصیه کرد.

حجت الاسلام ‘ مرتضی بیگدلی ‘ در خصوص برگزاری هرچه بهتر و با محتوای بیشتر مجالس سخنرانی و روضه خوانی ماه محرم افزود: با رعایت این اصول جوانان با اشتیاق بیشتری در مراسم مذهبی حضور پیدا می کنند.

در این آیین هفت بانوی مداح دزفول که الگوهای مداحی را در مجالس عزاداری رعایت می کنند با اهدای لوح تقدیر ،قرآن نفیس و هدایایی تجلیل شدند.

81364887-6039965

ارسال نظر

     


-->