پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

72 هزار زائر ایرانی طی دو روز گذشته از مرز مهران وارد عراق شده اند؛

 فرماندار شهرستان مرزی مهران گفت: طی سه روز گذشته که حجم تردد در شهر مهران افزایش یافت بیش از 72 هزار زائر برای حضور در پیاده روی اربعین حسینی از طریق مرز بین المللی مهران وارد عراق شدند.

81414771-6122761

‘مراد ناصری’ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش بینی می شود با توجه به حضور گسترده زائران در مهران، تا پایان روز جاری 50 هزار نفر دیگر نیز از این مرز خارج شوند.

وی با بیان این که همه امکانات برای تسریع در خروج زائران از مرز مهران فراهم است، اظهار کرد: امکانات موجود در پایانه مرزی برای تردد روزانه 30 هزار زائر مناسب است ولی اگر بخواهیم روزانه تعداد بیشتری از این مرز تردد کنند آن وقت ممکن است زوار با تاخیر از مرز خارج شوند.

ناصری تاکید کرد: به همه کسانی که قصد دارند برای شرکت در آیین اربعین حسینی به عراق سفر کنند توصیه می کنیم با توجه به فرصت باقی مانده تا روز اربعین، بتدریج و بدون عجله به مرز مهران مراجعه کنند و نظم موجود در مرز را رعایت نمایند تا زمینه خروج آنها با سرعت بیشتری فراهم شود.

وی گفت: اردوگاههای پذیرایی از زائران در شهر و مرز مهران ایجاد شده و هیچ مشکلی برای پذیرایی و اسکان آنها وجود ندارد ولی تاکید می کنیم که زائران از عجله کردن بپرهیزند و بگذارند که مسوولان کارهای خروجی آنها را به سرعت انجام دهند.

فرماندار مهران با بیان این که با مساعدت دولت عراق اخذ ویزا از زائران ایرانی لغو شده و دیگر نیازی به داشتن ویزا برای خروج از این مرز بین اللملی به کشور عراق نیست، اظهار کرد: زوار قبل از حضور در مهران عوارض 125 هزار ریالی خروج از کشور خود را از طریق شعب بانک ملی در سراسر کشور پرداخت کنند تا در هنگام مراجعه به مهران برای پرداخت این عوارض مجبور به ماندن در صف های طولانی مقابل باجه های بانک ملی نباشند.

مرز بین المللی مهران در 90 کیلومتری جنوب غربی استان ایلام از کانون های اصلی تردد زوار به کشور عراق است که این روزها با ت.جه به در پیش بودن اربعینی حسینی حجم مراجعات به این مرز افزایش چشمگیری داشته است.

ایرنا

اخبار مرتبط