پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

آغاز به کار بزرگترین مجتمع فرهنگی حجاب در کشور

 آیین افتتاحیه مجتمع فرهنگی-فروشگاهی خانه حجاب صدف همزمان با عید سعید غدیر خم با حضور خانواده شهید علی خلیلی و سمیه حیدری، اولین بانوی ورزشکار ایرانی که در مسابقات قهرمانی آسیا با چادر روی سکو رفت، در مشهدمقدس افتتاح شد.

 

 به گزارش قاصدنیوز، در ابتدای این مراسم حسین کمیلی مدیرفرهنگی مجموعه خانه حجاب صدف با اشاره به اینکه جامعه دینی ما در بازتولید فرآیندهای عینی و روزمره زندگی دچار تأخیر زمانی است، افزود: امروزه افراد جامعه مصداق هایی از پوشش را انتخاب می کنند که تبلیغ شده توسط فرهنگ دیگری است که در زندگی روزمره ما جاری شده است، چراکه این فرهنگ برای نیازهای عینی ما پاسخ دارد.

خانه حجاب صدف

کمیلی با اشاره به اینکه مردم گاهی در یافتن مصداق ها دچار اشتباه می شوند و همین اشتباه در یافتن مصداق، مسئله امروز جامعه است گفت: بدپوششی در جامعه لزوما به معنای بی حیایی در جامعه نیست. همه افراد همانطور که به صورت فطری حیا و عفاف را دوست دارند، زیبایی را هم دوست دارند. گاهی دوگانگی بین این دو امر و سنگینی کفه زیبایی باعث بروز اشتباه در تعیین مصداق گردیده و باعث رواج برخی پوشش ها در جامعه شده است.

وی افزود: در مقوله سبک زندگی که پوشش نیز زیرمجموعه این مقوله محسوب می شود، نیازمند انجام کارهای عینی و واقعی هستیم و کارهای شعاری پاسخگو نیست. ما در نهایت باید به جوانان جامعه پوششی را عرضه کنیم که مناسب و مورد پسند آنها باشد و همین طور بتوانند آن را تهیه کنند. خانه حجاب صدف، پاسخی عینی به مسئله ای عینی در جامعه است.

 مدیرفرهنگی مجموعه خانه حجاب صدف در ادامه با اشاره به اینکه این مجموعه کار خودش را از 10 سال پیش با یک کارگاه کوچک خانگی شروع کرده است و مجموعه ای مردم نهاد و مستقل است، اظهار کرد: سعی ما در این سال ها بر این بوده تا همانگونه که شعار می دهیم چادر حجاب برتر است، تولید و عرضه متناسب با این شعار را نیز داشته باشیم. اگر توزیع و عرضه حجاب برتر مناسب و برتر نباشد این نوع پوشش در مقام عینیت به پوشش برتر تبدیل نخواهد شد و شاید عموم مردم آن را به عنوان پوشش قابل افتخار انتخاب نکنند.

 کمیلی در پایان با بیان اینکه کیفیت گرایی مبنای مجموعه خانه حجاب است، افزود: خانه حجاب به دلیل داشتن نگاه واقعی به جامعه، تنوع و تکثر سلیقه های جامعه را به رسمیت شناخته است، بنابراین در مجموعه حداکثر تنوع پوشش های مختلف را در چارچوبی مجاز شاهد هستیم.

در ادامه این مراسم نیز از سرکارخانم مشتاق فر، مادر شهید علی خلیلی، سمیه حیدری بانوی جودوکار که با حجاب برتر روی سکوی مسابقات آسیایی حاضر شده بود و همچنین سرکارخانم ایزدی فر تقدیر به عمل آمد و در انتهای مراسم نیز مجتمع با حضور مهمانان و جمعی از مردم علاقه مند افتتاح و کار خود را به طور رسمی آغاز کرد.

افتتاح خانه حجاب صدف

مجتمع فرهنگی-فروشگاهی خانه حجاب صدف در ساختمانی چهارطبقه دارای بخش های مختلف از جمله بخش ویژه چادر، ویژه کودکان و نوجوانان و همچنین قسمت های نمایشگاهی و فرهنگی است که فضایی مناسب را برای عموم شهروندان جهت خرید و استفاده از فضای فرهنگی این مجموعه پدید آورده است. این مجتمع واقع در نبش آبکوه 15 می باشد.

 

اخبار مرتبط