تکمیل پروژه طاووس نیازمند ۳ تا ۴ میلیارد تومان اعتبار است/ در پروژه زیپ لاین هیچ‌کدام از ملاحظات فنی، زیست‌ محیطی، قانونی، مالی و اجتماعی رعایت نشده است - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
2nd، فوریه 2022
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 2 nd فوریه 2022 ساعت 3:40 ق.ظ | کد خبر: 65421  

عصر شنبه نشست خبری ارائه عملکرد صد روزه شهردار دزفول در سالن اجتماعات دانشگاه جندی شاپور دزفول با حضور خبرنگاران برگزار شد.

به گزارش دزمهراب محمدحسن عیسی زاده در این نشست در خصوص ادغام دو سازمان عمران و نوسازی و بهسازی گفت: با این ادغام موافق نبوده ام و اکید کردم حوزه نوسازی را تقویت کنند تا خودش به تنهایی بتواند یک سازمان را داشته باشد.

وی پروژه زیپ لاین را داری مشکلات جدی دانست و افزود:هیچ‌کدام از ملاحظات فنی، زیست‌ محیطی، قانونی، مالی و اجتماعی در زیپ‌لاین رعایت نشده است و بنده با این پروژه موافق نیستم.

شهردار دزفول در ارتباط با تخریب ساختمان و سازه های غیر مجاز در بستر رودخانه اظهار داشت: به ساختمان روناش نیاز داریم و در این ساختمان با شهرداری شریک داریم ولی این ساختمان تخریب خواهد شد و روزی کلنگ تخریب این ساختمان را میزنم.

وی درباره وضعیت پروژه طاووس افزود: از ابتدا مطالعات لازم برای اجرای این طرح پیش بینی نشده بود و پس از گودبرداری به همان حالت رها شده است.

عیسی زاده ادامه‌ داد: تکمیل پروژه طاووس نیازمند ۳ تا ۴ میلیارد تومان اعتبار است و برای این پروژه ورود مجموعه هایی با صلاحیت، متخصص، متعهد و دارای رزومه مالی و اجرایی قوی است که بتواند این طرح را تا مرحله بهره برداری پوشش دهد.

وی با بیان اینکه به مذاکراتی برای طرح طاووس وارد خواهیم شد گفت:احتمال بروز رانش و ریزش در اطراف محل پروژه قرار دارد و اقداماتی برای جلوگیری از این خطرات احتمالی انجام شده و لازم است مردم نیز نسبت به توقف خودروهای خود در کنار این پروژه خودداری کنند.

خدمات شهرداری متناسب با رشد تعداد نیروی انسانی آن، رشد نداشته است

سید محمدحسن عیسی زاده شهردار دزفول با بیان اینکه نباید هیچ حائلی بین مردم و شهرداری باشد گفت: ابتدای کار تعهدی برای بیان برنامه‌ها و شفافیت فعالیت‌ها دادم و هر آنچه در شهرداری اتفاق می‌افتد باید به صورت شفاف و قانونمند به اطلاع مردم برسد.

وی افزود: ما به‌ استناد شیوه‌ نامه دسترسی آزاد به اطلاعات، موظف هستیم که به شهروندان اطلاع‌ رسانی کنیم.

عیسی زاده در ارتباط با روند افزایشی ۱۲ سال گذشته شهرداری در نیروی انسانی اظهار داشت:در حال حاضر حدود ۱۹۰۰ نفر نیروی انسانی در شهرداری‌ مشغول به کار هستند در حالیکه که که جمعیت دزفول و خدمات شهرداری به این نسبت رشد نکرده اند و یک ناهمگونی و عدم توازن را مشاهده می‌کنیم.

وی ادامه‌ داد:این نیروهای انسانی موجب افزایش هزینه ها و مشکل کمبود اعتبار برای اجرایی طرح ها شده است که از ۱ آبان ۱۴۰۰، روند افزایش نیروی کار در شهرداری متوقف شده است.

شهردار دزفول در خصوص پروژه قائم خاطر نشان کرد:تامین مالی پروژه قائم به درستی صورت نگرفته است و بخشی از تسهیلاتی که برای این پروژه گرفته شده صرف تملک شده است اما مذاکرات خوبی با بانک شهر در خصوص بدهی شهرداری انجام و توافقاتی صورت گرفته است.

وی در مورد بودجه شهرداری گفت: از بودجه ۶٠٠ میلیارد تومانی سال ١۴٠٠ شهرداری دزفول تا به حال فقط ۴۴ درصد محقق شده است.

✍خبرنگار فاطمه پرموز

عکاس:علی شمشیرگر

ارسال نظر

     


-->