پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

آمریکایی‌ها هیچ وقت دشمنشان را به سادگی رها نمی‌کنند و تا زمانی که زیر پاهایشان له نکنند آرام نمی‌گذارند/ رقابت در کشور بر سر آشتی با آمریکاست نه کمک به انقلاب

منوچهر محمدی در دانشگاه جندی شاپور دزفول: در انتخابات دو سال پیش رقابت بر این نبود که ما چگونه می‌توانیم بهتر به انقلاب کمک کنیم رقابت بر این بود که چگونه می توانیم با آمریکا آشتی کنیم.
812806835_94734
به گزارش دزمهراب مراسمی که ظهر دیروز به مناسبت سالروز جلوگیری از نفوذ آمریکا برگزار شد با حضور مسئولین دانشگاه از جمله مسئول نهاد مقام معظم رهبری و با استقبال دانشجویان مواجه شد. دکتر منوچهر محمدی، فارغ‌التحصیل دکترای بین‌الملل از دانشگاه کارولینای آمریکا و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ضمن سخنرانی در این مراسم به بررسی جریان نفوذ از ابتدای انقلاب تا کنون پرداخت.
محمدی در ابتدا با اشاره به حماسه 13 آبان فرمودند: این حادثه در واقع انقلاب را بیمه کرد و من بارها گفته‌ام یک موهبت الهی بود و اگر حادثه سوم یعنی تسخیر لانه جاسوسی نبود مطمئناً ما و شما این جا ننشسته بودیم یعنی اینکه لیبرال‌ها کلاً کنترل کشور را در اختیار داشتند و بلایی سر مملکت می‌آمد که این بلا سر مشروطه آمد.
وی در ادامه افزود: اگر چه من دیدم و شنیدم که عده‌ای هنوز که هنوز است دارند می‌گویند ما اشتباه کردیم باید از آمریکا عذر خواهی بکنیم حتی کسانی که خودشان در درون دانشجویان پیرو خط امام بودند بعضی این چنین از کرده خودشان پشیمانند ولی واقعیت امر این است که خودشان هم نفهمیدند چه کار بزرگی انجام دادند. عضو هیئت علمی دانشگاه تهران همچنین بیان داشت: در اشغال سفارت، آمریکا ضربه سختی خورد مهمترین ضربه‌ای که خورد این است که می‌بینیم انقلاب همچنان بر روال خودش علی‌رغم گذشت 4 نسل دارد پیش می رود.

814430326_68527
محمدی با اشاره به صحبت‎های دیروز رهبری گفت: متأسفانه عده‌ای در داخل کشور یا از روی غرض‌ورزی یا از روی ساده‌لوحی سعی می‌کنند که چهره آمریکا را بزک کنند و سعی بکنند که آن جنایاتی که مرتکب می‌شود آن‌ها را نادیده بگیرند و تلاش بکنند که آمریکا را خوبه بکنند [ما باید بدانیم] این ها چه کسانی هستند و چرا؟
فرماندار خرمشهر در اوایل انقلاب با اشاره به جریان نفوذ در شروع انقلاب گفت: در طول این 9 ماهی که دولت موقت حاکم بود سعی کردند رابطه با آمریکا خوب بشود حتی امتیازات عجیبی هم به آمریکایی‌ها دادند. وی ادامه داد: یک دفعه فشل شد همه سیستم دفاعی ما چون می‌گفتند ما نیازی به ارتش نداریم چون با دنیا آشتی کردیم. این خیانت‌هایی بود که انجام شد. وی خاطرنشان کرد: این انقلاب 22 بهمن آغازش بود نه پایانش و ما باید تا زمان ظهور حضرت زمینه‌ساز انقلاب [امام زمان] باشیم و جنگ ما با استکبار تمام شدنی نیست.
محمدی با اشاره به جریان نفوذ در بعد از انقلاب افزود: در این دوران (اصلاحات) برخوردهای بسیار بسیار سخیفی علیه اسلام انجام شد. آقای خاتمی با توسل به آزادی آن چنان ضربه‌ای به دین مردم می‌زند که در یکی از سخنرانی‌هایش می‌گوید اگر دین هم با آزادی در بیفتد دین است که شکست می‌خورد نه آزادی.
مسئول کارگروه علوم سیاسی موسسه امام خمینی (ره) با اشاره به سابقه آمریکا در ایجاد توطئه‌های براندازی علیه انقلاب فرمود: در دوران ده ساله اوایل انقلاب (دوران پر برکت حضور حضرت امام) بیش از 16 مورد توطئه براندازی توسط آمریکا انجام شد. این درحالی است که یک حادثه کوچک در مصر یعنی کودتای آقای سیسی که منتسب به مرسی بود حکومت مصر و انقلاب مصر را بر باد فنا داد ولی در این کشور در ده سال اول انقلاب با سالی 2 توطئه براندازی به حمدالله تعالی به این علت که امام نگذاشت مردم از صحنه خارج بشوند توانست موفق بشود و همه آن ها را خنثی کند.
ایشان با اشاره به جریان نفوذ در سال‌های گذشته از جمله فتنه 88 و سخن رهبری در این رابطه که فرمودند «بعد از این فتنه بزرگتری در راه است» افزود: دیگر از این به بعد مرگ بر اصل ولایت فقیه نمی‌گویند بلکه کارهای خودشان را به نام ولایت فقیه و رهبری تمام می‌کنند. ایشان همچنین خاطر نشان کرد: در انتخابات دو سال پیش رقابت بر این نبود که ما چگونه می‌توانیم بهتر به انقلاب کمک کنیم رقابت بر این بود که چگونه می توانیم با آمریکا آشتی کنیم. وی ادامه داد: امروز قدرت ما به مراتب بیشتر از اوایل انقلاب است و قدرت آمریکا به مراتب ضعیف‌تر از اوایل انقلاب است حتی خود آمریکایی‌ها هم به این نتیجه رسیدند که ایران نه تنها ضعیف‌تر نیست بلکه به قدرت منطقه‌ای تبدیل شده است که باید با او کنار آمد.
ایشان با اشاره به جریان نفوذ در انتخابات مجلس ادامه داد: توطئه و برنامه‌ای که امسال ریخته شده در انتخابات اسفند امسال است یعنی بسیج شدند که هم انتخابات مجلس خبرگان را ببرند و به جای ولایت و رهبری، شورای رهبری راه بیندازند و هم انتخابات مجلس را ببرند که دیگر مخالفی نداشته باشند که کارشان را انجام دهند.
عضو سابق وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به توافق هسته‌ای افزود: [عده‌ای] نمی‌دانند که اگر یک قدم به سمت آمریکا بردارند قدم‌های دیگری هم باید بردارند چرا که آمریکایی‌ها هیچ وقت دشمنشان را به سادگی رها نمی‌کنند و تا زمانی که زیر پاهایشان له نکنند دشمن را آرام نمی‌گذارند. وی ادامه داد: بازی برد برد هیچ وقت میان ما و آمریکا معنا ندارد برای اینکه آمریکا می‌داند هر قدمی که ما بر می‌داریم و موفقیتی که ما بدست می‌آوریم به ضرر اوست و هر موفقیتی که آمریکا بدست می آورد به ضرر ماست.
محمدی در پاسخ به این سوال که چرا رهبری از دولت حمایت می‌کند ولی توافقات انجام شده را عبرت‌آموز می داند گفت: رهبری وظیفه خود می داند از دولت پشتیبانی کند ولی در عین حال انتقاد هم می‌کند. وی با اشاره به بی اثر بودن تحریم‌ها افزود: به حمدالله امروز مملکت ما توانسته در اثر همان تحریم‌ها به صورت بومی آن چنان قدرت تسلیحاتی بدست بیاورد که وحشت بر دل دشمنان ما انداخته است.

812316896_109117

اخبار مرتبط