پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

اولین گردهمایی وحدت و همدلی شورای ائتلاف مردمی انتخابات شهرستان دزفول برگزار شد

به گزارش دزمهراب عصر امروز جمعه، گردهمایی وحدت و همدلی شورای ائتلاف مردمی انتخابات شهرستان دزفول در حسینیه شهدای گلزار شهید آباد برگزار گردید.

در این گردهمایی که با حضور تعدادی از داوطلبین شرکت در انتخابات نمایندگی حوزه شهرستان دزفول و اعضای شورای ائتلاف مردمی انتخابات که متشکل از گروه وفاق، گروه وحدت، گروه همدلی، گروه جلسات قرآن مساجد، گروه زینبیون  (خواهران) و گروه منتخبین جوانان به مناسبت هفته ی وحدت و ولادت پیامبر اکرم (ص) وامام صادق(ع) برگزار گردید.

دبیر شورای ائتلاف مردمی در این مراسم طی سخنانی، مهمترین  هدف برگزاری این گردهمایی را جشن وحدت و بصیرت بین ۶ گروه فعال مذهبی در حوزه های فرهنگی اجتماعی ، اعتقادی، سیاسی برشمرد وگفت: در این برهه ی زمانی این گروه ها تبدیل به شورای ائتلاف مردمی انتخابات شهرستان دزفول جهت انتخابات در اسفند ماه سال جاری شده است.

دکتر عباس چراغ چشم با بیان اینکه در زمان اعلام قطعی اسامی کاندیدها، از حضور آنها بهره مند خواهیم شد، افزود: در شش محور اهدافی را تعیین نموده ایم که شامل حرکت در راستای اهداف و منویات حضرت امام و مقام معظم رهبری در راستای انتخابات، روشنگری و بصیرت افزایی آحاد جامعه، ایجاد وفاق وحدت وهمدلی به منظور پرهیز از تفرق آراء، ایجاد شور انتخاباتی و ترویج جهت حضور حداکثری، تعیین شاخص ها و ویژگی های یک نماینده بر مبنای اصلح و آخرین هدف شناسایی چالش ها و آسیب های انتخاباتی میباشد.

این عضو هئیت علمی دانشکده اصول الدین، تدوین برنامه ی چهارده گانی مبتنی بر اهداف فوق را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این ائتلاف عنوان کرد و تصریح کرد: معتمدینی از صنوف مختلف به عنوان ریش سفیدان انتخاب شده اند که این مجموعه از نظرات آنها در پیشبرد اهداف شورا بهره خواهد گرفت.

دبیر شورای ائتلاف مردمی با تاکید بر اینکه این شورا در اول راه بوده، بیان کرد: ثبت نام 50 نفر در حوزه انتخاباتی دزفول تبدیل به یک دغدغه شده است، این شورا  بعد از احراز صلاحیت کاندیدها برنامه های این عزیزان را اخذ کرده و کاندیدها در جلسات عمومی و اختصاصی حضور یافته و از برنامه های خود دفاع می کنند.

وی افزود: یک فرم ارزیابی که برنامه ی نهایی ما می باشد و شورای منتخبین و معتمدین از بین آنهایی که احراز صلاحیت شده و تکمیل فرم نموده اند، به شخصی که  بیشترین امتیاز را گرفته به عنوان فرد اصلح و اگر انتخاب یک اصلح دشوار بود، دو الی سه نفر را انتخاب میشود.

چراخچشم با تاکید بر این که این شورا مجوعه ایی از گرو های مردمی است و در آینده هم میشود گروه های دیگری به آن افزوده شود، خاطر نشان کرد: قسم یاد می کنم که بین عزیزانی که احراز صلاحیت میشوند، همه از نگاه ما یکی و برابر هستند، اگر همه ی ما دست در دست هم داده و از مسائل جزئی و حاشیه ای پرهیز کرده و توجه به منافع ملی خود بکنیم، قطعا دزفول جایگاه خود را در همه ی عرصه ها پیدا کند.

همچنین حجه الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد صالحی انصاری امام جمعه موقت اسبق دزفول  در خصوص اتکال به خداوند در همه ی امور زندگی افراد و رعایت تقوا و جایگاه اشخاص در جامعه و رعایت اخلاق اجتماعی در انتخابات سخنانی ایراد نمود .

در پایان بیانیه شماره ۱ شورای ائتلاف مردمی انتخابات شهرستان دزفول قرائت و بین حاضرین توزیع گردید و میثاق نامه داوطلبین نمایندگی مجلس شورای اسلامی در خصوص این گردهمایی به کاندیداهای حاضر در گردهمایی تحویل شد.

IMG_3494 IMG_3495 IMG_3496 IMG_3505 IMG_3508 IMG_3509 vafagh-11

اخبار مرتبط