پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

برنامه های هفته دفاع مقدس از زبان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول

 سرهنگ پاسدار عبدالامیر محتشمی راد روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: بسیج و سپاه که متشکل از نیروهای مردمی است علاوه بر توان رزمی دفاعی بسیار 80822802-4911626بالا ، در اجرای طرح ها و پروژه های اقتصادی در کشور نیز از توان و ظرفیت بالایی برخوردار می باشد.
وی با اشاره به مشارکت بسیج و سپاه در اجرای طرح های بزرگ ملی از جمله احداث سد در کشور افزود: با بهره گیری از توان و ظرفیت نیروی مقاومت بسیج می توان روند توسعه و یشرفت کشور را شتاب بخشید.
سرهنگ پاسدار محتشمی راد در ادامه دفاع مقدس را افتخاری بزرگ و ماندگار در تاریخ ایران اسلامی معرفی کرد و افزود: دفاع مقدس ارزش و افتخاری ماندگار در تاریخ ایران اسلامی است که نباید به سادگی از آن گذشت.
وی در ادامه به تشریح ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در دزفول پرداخت و گفت: در نخستین روز از هفته دفاع مقدس رژه یگان های نمونه نیروهای مسلح مستقر در شمال خوزستان در دزفول برگزار می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول گفت: در آیین رژه نیروهای مسلح که در شهید آباد دزفول برگزار می شود بخشی از تجهیزات پیشرفته نظامی و دفاعی رزمی به نمایش گذاشته می شود.
وی برگزاری ویژه برنامه شب های مقاومت در بوستان دولت به مدت شش شب را از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس در دزفول برشمرد و افزود: در این برنامه علاوه بر خاطره گویی رزمندگان و اجرای نمایش از ایثارگران و رزمندگان نیز تجلیل میشود.
سرهنگ پاسدار محتشمی راد گفت: نواختن زنگ مقاومت در نخستین روز بازگشایی مدارس ، گردهمایی بزرگ سربازان شمال استان خوزستان و اجرای صبحگاه مشترک نیروهای مسلح و برگزاری همایش بانوان از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس در دزفول است.
وی همچنین از گلباران مزار شهدا با استفاده از کایت خبر داد و افزود: در روز پنجشنبه چهارم مهرماه که به نام روز ایثارگران و شهیدان نامگذاری شده علاوه بر غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا ، با استفاده از یکدستگاه کایت قبور مطهر شهدا گلباران می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول در ادامه از همایش پیاده روی خانوادگی در روز جمعه پنجم مهرماه خبر داد و گفت: برگزاری شب شعر و خاطره گویی و برگزاری یادواره شهدای شهر صفی آباد نیز در برنامه های هفته دفاع مقدس گنجانده شده است.
محتشمی راد در خاتمه از ویزیت رایگان بیماران در یکی از روزهای هفته دفاع مقدس در درمانگاه امام جعفر صادق (ع) دزفول خبر داد و گفت:برنامه های هفته دفاع مقدس با محوریت تبیین ارزش های دفاع مقدس برای نسل جوان و آشنایی هر چه بیشتر جوانان با رشادت ها و ایثارگری رزمندگان برنامه ریزی شده است

ایرنا

اخبار مرتبط