تهران در تمام لحظات گفتگوهای پوتین و اوباما در مورد سوریه حضور داشت. - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
12th، سپتامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 12 th سپتامبر 2013 ساعت 12:50 ب.ظ | کد خبر: 6635  

سایت اسرائیلی دبکا نوشت: ایران از تصمیم اوباما در مورد عدم حمله درحال بهربرداری های دیپلماتیک و سیاسی است.بنابرادعای این سایت، تهران در تمام لحظات گفتگوهای پوتین و اوباما در مورد سوریه حضور داشت.

این سایت حتی مدعی شده که «مقامات ارشد ایرانی در مسکو و دمشق حضور داشتند و توافقات برای تاییدیه به تهران فرستاده می شد»46984_166

دو مسئله ی حل برنامه هسته ای ایران و سلاح های شیمایی سوریه در گفتگوی اوباما و پوتین مطرح شد

پوتین به اوباما اطمینان داد یک فرمول مورد توافق برای خلع سلاح شیمیایی سوریه بدون استفاده از زور تهیه کنند.

این دو همچنین بر سر استفاده از راه حل دیپلماتیک در مورد مسئله هسته ای ایران توافق کردند.

پوتین طرح خود را به اوباما داد

روسیه طرح خود درباره نظارت بر سلاح شیمیایی سوریه را به آمریکا تحویل داد.

منابع دیپلماتیک روس اعلام کردند که دولت روسیه طرح خود برای نظارت بین المللی بر سلاح های شیمیایی سوریه را تحویل دولت آمریکا داده است.

رسانه های روسی به نقل از این منابع گفتند: طرح روسیه حاوی گام های اجرایی درباره قرار گرفتن سلاح‌های شیمیایی سوریه تحت نظارت بین‌المللی است.

این منابع افزودند: روسیه امیدوار است که این طرح در جریان نشست امروز پنجشنبه سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و جان کری همتای آمریکایی وی در ژنو بررسی شود.

از سوی دیگر منابع آمریکایی به شبکه سی ان ان آمریکا گفتند: تیمی از کارشناسان از جمله نظامیان متخصص در امر سلاح های شیمیایی وزیر خارجه آمریکا را در مذاکره با لاوروف همراهی خواهند کرد که مذاکرات لاوروف و جان کری دو روز طول خواهد کشید تا سپس توافق دوطرف در پیش نویس قطعنامه شورای امنیت لحاظ شود.

روسیه در طرح خود پیشنهاد نظارت بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه را داد که با استقبال مسئولان سوری همراه شد و باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز گفت که اجرایی شدن این طرح می‌تواند حمله احتمالی آمریکا به سوریه را متوقف کند.

انتخاب

ارسال نظر

     


-->