پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

دانلود کلیپ طنز کوثر بارانی درباره انصراف از یارانه ها

این روزها که دولت مردم را به انصراف از دریافت یارانه نقدی دعوت می‌کند موجی از طنز و انتقاد نسبت به رویکرد دولت بالا گرفته است. از اشعار طنز گرفته تا عکس و طرح و 000کاریکاتور و پیامک، از وایبر و فیس‌بوک و گوگل‌پلاس گرفته تا سایت‌های رسمی پر از این نوشته‌ها شده است.

  به تقلید از کلیپ «چرا رفتی» که به کارگردانی باران کوثری ساخته شده، کلیپی در گوگل‌پلاس منتشر شد که محور آن شعری درباره مذمت گرفتن یارانه است. شعر این کلیپ کاری از محمد جاوید، طنزپرداز خوش ذوق شیرازی است که این روزها سروده‌اش درباره انصراف از یارانه دست به دست می‌گردد.

سازنده کلیپ در توضیح طنزپردازی خود نوشته است:

خانم «کوثر بارانی» پس از آغاز دوران کلید که به طور کلی باعث شد ایشان حالشان بهتر شود تصمیم گرفتند دین خود را به اعتدال ادا کرده و با اهدای کلیپی پست مدرن از تحت تأثیر قرار گرفتن مشهورترین بازیگران و هنرمندان ایرانی پرده هایی کاملا ملموس از ضرروت انصراف مردم از دریافت یارانه نقدی را به منظر تماشا بگذارند.

حسین دهباشی، فیلم‌ساز و کارگردان فیلم تبلیغی دکتر روحانی، درباره این کلیپ چنین نوشته است:

«نگارنده البته نسخهء اصل و ساخته اصیلِ ساخته خانم کوثری را پسندیده و اسنادش در همین گوگل‌پلاس موجود است!
امّا خداوکیلی و بی‌اغراق این نسخهء ساده و سریع و موثّرِ بدلی و صداگزاری‌شده، شاهکار از آب درآمده، فوق‌العاده دیدنی‌تر و شنیدنی‌تر است … گرچه با محتوایِ آن موافق نیستم، اما صادقانه به مخالفانِ دولت و پدیدآورندگان این کلیپِ دوّم به صرفا جهت خلاقیّت و توانایی تکنیکی‌شان تبریک گفته و حتّی یک کمی به آنها حسودی‌ام می‌شود!»

کلیپ مورد نظر را می‌توانید در زیر دانلود بفرمایید

دانلود

شیرازه

اخبار مرتبط