رییس جمهوری:دو ملت ایران و لبنان منادی صلح و عدالت برای همه ملت ها هستند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
14th، اکتبر 2012
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 14 th اکتبر 2012 ساعت 10:46 ب.ظ | کد خبر: 723  

دزفول – رییس جمهوری در پیامی به مناسبت خواهر خواندگی دو شهر دزفول و صور لبنان و برگزاری همایش مهر مقاومت در دزفول گفت: دو ملت ایران و لبنان منادی صلح و عدالت و برای همه ملت های جهان هستند.

به گزارش خبرنگارایرنا دکترˈمحمود احمدی نژادˈروزیکشنبه دراین پیام ضمن ارج نهادن به حضور مهمانان و مقامات لبنانی از تلاشهای دست اندرکاران برگزاری این نشست فرهنگی قدردانی وتشکر کرد و گفت:دو ملت ایران و لبنان دارای مشترکات فراوان فرهنگی و تاریخی و منادی صلح و عدالت و برادری برای همه ملت ها و مخالف اشغالگری، ستمگری و زورگویی هایی هستند که در عرصه جهانی و منطقه حاکم است.
رییس جمهوری در این پیام خاطرنشان کرد که پیام ملت ایران و لبنان همدلی و ایستادگی در کنار یکدیگر علیه سلطه گری است.
احمدی نژاد درپیام خود افزود:جمهوری اسلامی ایران همواره از گسترش همکاری های خود و از تلاش مشترک برای ساختن و عزت لبنان استقبال می کند و مردم عزیز ایران اسلامی با نگاه بلند به آینده بشریت، همواره در کنار مردم شجاع و مقاوم لبنان بوده و از ظرفیت های موجود برای تحکیم و توسعه مناسبات سازنده استفاده خواهند کرد.
وی مقاومت ستودنی ملت، دولت و ارتش لبنان در برابر دشمن صهیونیستی را موجب عزت و افتخار ملت های منطقه و همه آزادگان و عدالت طلبان عنوان کرد و خاطرنشان ساخت که این کشور کانون مقاومت و ایستادگی در برابر اشغالگران و زیاده خواهان بوده و سرزمین مقاومت در راه آزادی است لذا مناسب است که با بهره گیری از ارزش ها و ذخایر فرهنگی و تاریخی مشترک بسترهای لازم برای تقویت وحدت، همدلی و تحکیم روحیه مقاومت و تحقق آرمان های متعالی بشری و در اوج آنها حاکمیت جهانی توحید و عدالت به رهبری انسان کامل فراهم شود.
دکتر احمدی نژاد در این پیام اظهارامیدواری کردکه از این رو طرح خواهر خواندگی دو شهر تاریخی و تمدن ساز دزفول و صور لبنان را که به مقاوم بودن در برابر تهاجم اشغالگران شهرت جهانی دارند، به فال نیک گرفته و امیدوارم این حرکت فرهنگی و نمادین، آغازی برای تبادل گسترده تر تجارب و بسط روابط دوستانه بین دو ملت بزرگ باشد.
رییس جمهوری در پیام خود افزود: یقین دارم با این همدلی و پیوند قلبی، ایران و لبنان همواره در قله های رفیع عزت و عظمت باقی مانده و در همه عرصه ها، تعالی و پیشرفت را برای ملت خود به ارمغان خواهند آورد و آرزو دارم که همه مردم جهان در سایه صلح و عدالت و دوستی، زندگی زیبا و سعادتمندی در سایه عنایات امام عصر(عج) داشته باشند.
آیین بزرگداشت دومین سالروز سفر رییس جمهوری به کشور لبنان و امضای سند خواهر خواندگی دو شهر مقاوم دزفول و صور روز شنبه با حضور جمعی از مقامات ایرانی و لنبانی در دزفول باشکوه خاصی برگزار شد.

ارسال نظر

     


-->