پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

ساخت پهپاد توسط دانش آموز دزفولی

حجت الله عالی پور دانش آموز دزفولی موفق به طراحی و ساخت پهپاد شد.

به گزازش دزمهراب به نقل از ایرنا سرپرست تیم پروازی دانش آموزی و مربی ساخت این پهباد گفت: این دانش آموز دوم دبیرستان عصاریان دزفول علاقه مند به فعالیت های علمی در زمینه هوا فضا و عضو انجمن هوا فضای این دبیرستان است که با تحقیق لازم موفق به ساخت این پهپاد شد.
رامین شاهمرادی وزن این پهپاد را حدود یک کیلو و 400 گرم عنوان کرد و افزود: این پهپاد با موفقیت تا ارتفاع 400 متری از سطح زمین به پرواز در آمده و تا 2 کیلومتر قدرت مانور در آسمان دارد.
وی با اشاره به مشخصات فیزیکی این پهپاد گفت: قدرت موتور این پهپاد 28 نیوتن، حداکثر سرعت آن 80 کیلومتر در ساعت، جنس باطری 3 سِل پلیمر و جنس بدنه آن چوب بالسا است.
شاهمرادی زمان ساخت این پهپاد را یک سال اعلام کرد و افزود: هزینه ساخت این پهپاد افزون بر 20 میلیون ریال است که با حمایت مدیریت دبیرستان تامین شد.
سرپرست تیم پروازی دانش آموزی اظهار کرد: این پهپاد بر فراز باند کرخه به پرواز در آمد و با انجام حرکات نمایشی، موجب شگفتی مسئولان شد.
پرنده هدایت پذیر از دور با نماد اختصاری پهباد هواپیمای بدون سرنشینی هستند که برای پرواز در مسیر دلخواه مورد استفاده قرار می گیرند.
یکی از موارد بکارگیری پهبادها که از راه دور کنترل می شوند، استفاده از این وسیله پروازی برای برنامه های نظامی و شناسایی است.
دانشجویان دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول نیز سال 92 موفق به طراحی و ساخت پهپاد شدند.
پهپاد امداد جمعیت هلال احمر دزفول نیز امسال رونمایی می شود.

اخبار مرتبط