پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

ماجرای گوشت‌های فاسد و مسمومیت بیماران از زبان رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول + تصاویر

به گزارش دزمهراب ماجرا ازاین قرار است که امروز صبح خبری روی خروجی خبرگزاری فارس درباره مسمومیت بیماران بیمارستانی در شوش که زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی دزفول اداره می شود قرار می گیرد که در ادامه می توانید آن را مشاهده کنید. این خبر به سرعت در سایت ها و خبرگزاری های مختلف بازنشر گردید و باعث ایجاد ابهاماتی درباره عملکرد نظارتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول شد
گزارش فارس از افشای یک تخلف بزرگ
تغذیه بیماران بیمارستان نظام مافی شوش با گوشت فاسد!

در حالی که بیماران بستری در بیمارستان نظام مافی شوش از کیفیت تغذیه این بیمارستان گلایه‌مند هستند، شاید هیچ وقت به فکرشان خطور نمی‌کرد که این غذا حاوی گوشت فاسد باشد!

در حالی که وضعیت تغذیه بیماران در بخش‌های مختلف بیمارستان‌های کشور طی چند سال گذشته بهبود چشمگیری یافته، تنها بیمارستان شوش وضعیت تغذیه مسیر دیگری را طی می‌کند.

در حالی که بیماران بستری در بیمارستان نظام مافی شوش از کیفیت تغذیه این بیمارستان گلایه‌مند هستند، شاید هیچ وقت به فکرشان خطور نمی‌کرد که این غذا حاوی گوشت فاسد شده باشد!

*کشف و ضبط فرآورده‌های خام دامی فاسد

اما، رئیس اداره دامپزشکی شوش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از تغذیه فاسد بیمارستان نظام مافی پرده برداشت و اظهار کرد: طی بازرسی کارشناسان اداره دامپزشکی شوش از آشپزخانه بیمارستان نظام مافی این شهرستان، مقدار 230 کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی منقضی شده و غیر قابل مصرف کشف و ضبط شد.

 

میلاد عامری اظهار کرد: این فراورده‌های خام دامی شامل 174 کیلوگرم گوشت مرغ، 40 کیلوگرم گوشت قرمز گوساله و دو کیلوگرم چربی گوسفندی از آشپزخانه بیمارستان بود که کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین ارگان‌های نظارتی که در سلامتی فرآورده‌های گوشتی می‌تواند نقش موثری را  ایفا کند، اداره دامپزشکی است.

 

عامری با بیان اینکه اسهال، استفراغ و درد شکمی از علائم مسمومیت غذایی است، یادآور شد: گوشت منقضی شده و غیر قابل مصرف سبب مسمومیت غذایی (کوکسیدیوز، سالمونلازیس، شگیلازیس و آلودگی انگلی) می‌شود.

 بیمارستان نظام مافی که تنها بیمارستان در شهرستان 200 هزار نفری شوش به شمار می‌رود، چند سال است که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی دزفول حال و روز خوشی ندارد، نامطلوب بودن خدمات رسانی این بیمارستان به مردم و کمبود تجهیزات پزشکی و نیروی متخصص بارها صدای مسئولان را در اعتراض به سیاست‌های عجیب دانشگاه علوم پزشکی دزفول، درآورده است.

 درا دامه در گفتگو با یوسف پردار در رابطه با این ماجرا وی گفت:
گزارش شده بود که مقداری گوشت تاریخ مصرف گذشته وارد بیمارستان شوش شده است که قبل از مصرف استفاده از آن متوقف شده است.
به گزارش دزمهراب یوسف پدیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول ضمن تکذیب خبر مسمومیت افراد با گوشت فاسد بیان کرد: گزارشی مبنی بر مسمومیت افراد در اثر گوشت آلوده به دست ما نرسیده است.
ماجرای گوشت‌های فاسد در بیمارستان شوش از زبان رئیس دانشگاه دزفول + تصاویر
وی ادامه داد: در حال حاضر من مأموریت دارم که صحت یا کذب این خبر را پیگیری کنم.
پدیدار با اشاره به اینکه در حال حاضر در منطقه سردشت واقع در شمال دزفول به سر می‌برد، عنوان کرد: من برای پیگیری وارد این منطقه شده‌ام تا این قضیه را از مدیر دامپزشکی و مدیر شبکه شوش جویا شوم.
ماجرای گوشت‌های فاسد در بیمارستان شوش از زبان رئیس دانشگاه دزفول + تصاویر
وی اظهار کرد: گزارش شده بود که مقداری گوشت تاریخ مصرف گذشته وارد بیمارستان شوش شده است که قبل از مصرف استفاده از آن متوقف شده است، اما گزارشی مبنی بر بستری شدن افراد بر اثر مصرف گوشت فاسد تاکنون به دست من نرسیده است.
ظهر امروز وزیر بهداشت در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر پیگیری بستری شدن عده‌ای در بیمارستان دزفول بر اثر مصرف گوشت آلوده اظهار بی‌اطلاعی کرد.
ماجرای گوشت‌های فاسد در بیمارستان شوش از زبان رئیس دانشگاه دزفول + تصاویر
منبع/باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط