پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

مرگ یک جوان 22 ساله بر اثر اصابت صاعقه در بن جعفر

به گزارش دزمهراب از روابط عمومی سازمان آتش نشانی دزفول ساعاتی پیش بر اثر اصابت صاعقه در بن جعفر یک جوان 22 ساله جان خود را از دست داد.

در ساعت 13:28 دقیقه امروز جمعه مورخ 8 آبان ماه طی تماس تلفنی از سوی پاسگاه قبله ای (بن جعفر) با سامانه 125 این سازمان خبر صاعقه زدگی یک جوان 22 ساله واقع در جاده دزفول شوش نرسیده به بقعه متبرکه محمد بن جعفر در زمینهای زراعی داده شد که بلافاصله از سوی ستاد فرماندهی عملیات اکیپ امداد و نجات به محل حادثه فرستاده شد .

مهندس معظم فر (مدیرعامل سازمان) که شخصا در محل حضور داشت در این باره به خبرنگار ما گفت : متاسفانه دراین حادثه یک جوان حدودا 22 ساله که ساکن شهرک بن جعفر می باشد و برای پیدا کردن جان پناه در هنگام بارندگی و رعد و برق به درخت کناری (صدر) که در زمینهای زراعی میباشد پناه آورده بود، بعلت اصابت مستقیم صاعقه جان خود را از دست داد.

ایشان در ادامه افزودند : رعد و برق قادر است صدماتی جدی وارد آورد، میتواند به راحتی انسان و یا حیوان را از پای درآورد، زیرا از جریان الکتریکی بسیار بالایی برخوردار است که مدت آن کم بوده ولی قدرت آن زیاد است.

معظم فر با اشاره به اینکه براساس مطالعات و بررسیهای به عمل آمده توسط متخصصین امر تعداد رعد و برق در هر لحظه در سراسر دنیا بین 1500 تا 2000 بار میباشد افزود شدت جریان الکتریکی در رعد و برق ممکن است بین 10000 تا 40000 آمپر باشد درحالی که حداکثر شدت جریان قابل تحمل معمولاً ازچند صد آمپر تجاوز نمیکند؛هشدار داد تا در هنگام رعد و برق و بارندگی از تردد در زمینهای کشاورزی، باغات و ایستادن در محلهایی نظیر اینها حتی المقدور خودداری شود.

خبرنگار 125 افزود: قبل رسیدن آتش نشانان این جوان 22 ساله توسط اهالی محل به بیمارستان انتقال داده شد ولی براثر اصابت مستقیم صاعقه دچار ایست کامل قلبی شد و اقدامات پزشکی بی نتیجه ماند.

            *********************************************************************

 مهندس عبدالحسین معظم فر (مدیرعامل سازمان) در مورد آبگرفتگی های معابر بعلت بارندگی در شب روز گذشته به خبرنگار ما گفت : بیش از ده ها مورد گزارش آبگرفتگی به سامانه 125 این سازمان گزارش شده که آتش نشانان در کوتاه ترین زمان ممکن از چهار ایستگاه عملیاتی به یاری همشهریان شتافته و نیز در ادامه بارندگی مشغول عملیات می باشند.

شایان ذکر است : تمام نیروها و تجهیزات سازمان آتش نشانی از روز چهار شنبه به صورت آماده باش صد در صد در آمده و آماده خدمت رسانی به همشهریان عزیز میباشد .

اخبار مرتبط