30th، آوریل 2019
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th آوریل 2019 ساعت 12:52 ب.ظ | کد خبر: 55674  

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با تاکید بر لزوم توجه ویژه به نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: معلمان با انگیزه باید در مناطق حاشیه شهرستان بکار گرفته شوند.

به گزارش دزمهراب از ایرنا محمد حیدری روز دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش دزفول در سالن فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: توزیع معلمان در مناطق حاشیه ای و شهرهای تابعه دزفول باید معقول باشد.
وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش دزفول گفت: استمرار و افزایش ساعات خدمت در مدارس، نشاط لازم را از معلمان می گیرد و کیفیت کار را کاهش می دهد در حالی که باید از فرصت لازم برای آموزش به ویژه در دوره ابتدایی استفاده کرد.
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول افزود: برخی مناطق بویژه مناطق حاشیه ای دزفول یا از مدرسه محرومند و یا معلمان بی انگیزه دارند لذا اعزام معلمان کم انگیزه به حاشیه شهر دردی دوا نمی کند.
وی بر ضرورت استفاده از نیروهای ارزشی در آموزش و پرورش تاکید کرد و اظهار داشت: استفاده از معلمان با انگیزه در مناطق محروم و کم برخوردار محرومیت آن مناطق را کاهش می دهد.


مدیر آموزش و پرورش دزفول نیز در این نشست گفت: امسال یکهزارو ۲۰۰ نوآموز تحصیل خود را در مدارس دزفول آغاز می کنند و ۴۰ کلاس وارد مجموعه آموزش و پرورش می شود.
عبدالمحمد جرجانی با اشاره به تحصیل ۷۸ هزار دانش آموز در مدارس دزفول افزود: حدود سه هزار نفر از این دانش آموزان امسال از مدارس فارغ می شوند و یکهزار و ۲۰۰ نفر وارد کلاس اول می شوند که به ۴۰ معلم نیاز دارند.
وی با اشاره به وجود ۱۹۱ نفر معلم حق التدریسی در دزفول اظهار داشت: این معلمان ۱۸ هزار ساعت تدریس می کنند و ماهانه برای این تعداد ساعت ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال پرداخت می شود در حالی که اگر این ساعات توسط نیروهای رسمی تدریس شود مبالغ بسیار بیشتری باید پرداخت شود.
وی اضافه کرد: اگر استخدام حدود ۸۰۰ نفر در آموزش وپرورش دزفول به صورت پیمانی انجام شود هزینه زیادی برای پرداخت حق التدریس نیاز نیست.
جرجانی ضمن تقدیر از پیگیری های نماینده دزفول در اخذ مجوز استخدام نیروی انسانی گفت: امیدواریم استخدام ۸۰۰ نفر در دزفول قبل از شهریورماه امسال انجام شود تا معلمان خسته راهی کلاس های درس نشوند.
وی به بازنشستگی حدود ۳۵۰ نفر از معلمان طی امسال اشاره کرد و افزود: کیفیت کار آموزش بسیار ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
مدیر آموزش و پرورش دزفول اظهار داشت: پنج هزار و ۵۰۰ نفر نیروی انسانی در آموزش و پرورش دزفول فعال است که از این تعداد ۲ هزار و ۸۵۰ نفر زن هستند.
وی درخصوص کمبود فضای آموزشی در شهرستان دزفول نیز گفت: سه منطقه بحرانی در این شهرستان وجود دارد که شامل کوی زیباشهر، پیام نور و مهرشهر هستند.
وی افزود: هیچ فضایی در کوی پیام نور برای مدرسه سازی وجود ندارد در حالی که حدود یکهزارو ۵۰۰ متر زمین بای ساخت مدرسه نیاز است.
مدیر آموزش و پرورش دزفول ادامه داد: ۲ مدرسه در زیبا شهر ساخته شده ولی با توجه به مهاجرت و افزایش جمعیت این مدارس جوابگو نیستند و هر سال باید ۲ مدرسه به این منطقه اضافه شود.
وی گفت: زمین در کوی زیباشهر وجود دارد ولی اعتباری برای ساخت مدرسه در اختیار نداریم.
جرجانی افزود: زمین برای ساخت مدرسه در کوی مهرشهر وجود دارد و یک خیر نیز ساخت مدرسه را تقبل کرده است.
امام جمعه دزفول نیز در این نشست ضمن تبریک روز معلم گفت: معیارها برای هدایت تحصیلی باید بر اساس سند تحول بنیادین صورت گیرد و این سند بومی سازی شود.
حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی افزود: نیاز جامعه به رشته هایی که بازار کار دارند در هدایت تحصیلی باید مدنظر قرار گیرند.
وی همچنین بر اقامه نماز در مدارس دزفول تاکید کرد و گفت: نماز جماعت منظم در تحصیل دانش آموزان نقش مثبتی دارد.
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مشکل نیروی انسانی یکی از مشکلات اساسی آموزش و پرورش است و با توجه به بازنشسته شدن ۳۰۰ نفر در سال باید تعادلی در این خصوص برقرار شود.
عباس پاپی زاده افزود: بدلیل کمبود نیروی انسانی، پارسال قرار بود از شهرهای اطراف نیرو جذب آموزش و پرورش دزفول شود که با پیگیری های انجام شده جذب نیرو در دزفول هدف قرار گرفت و مجوز ۸۰۰ نفر اخذ شد.
وی افزود: این نیروها طبق قانون اداره کار حقوق می گیرند و بیمه می شوند.
وی درخصوص کمبود فضای آموزشی در این شهرستان گفت: پیام نور، زیباشهر، مدرس و مهرشهر با کمبود مدرسه مواجه هستند که امسال ۲ مدرسه در زیباشهر و مهرشهر و یک مدرسه در مدرس ساخته شده است.
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به افزایش جمعیت در این مناطق باید اعتباراتی در این خصوص اختصاص یابد.

ارسال نظر

     


-->