پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

استاندار خوزستان وضعیت پنج شهر استان را قرمز اعلام کرد

استاندار خوزستان گفت:  شهرهای اهواز، شوشتر، آبادان، اندیمشک و دزفول از نظر ابتلا به بیماری کرونا، اکنون در وضعیت قرمز قرار دارند.

غلامرضا شریعتی روز چهارشنبه در نشست شورای مقابله و کنترل ویروس کرونا در اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان بیان کرد: تا صبح امروز ۳۵۹  در خوزستان به کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۴۵  نفر فوت کردند؛ همچنین ۲۰۴ مورد بهبود پیدا کرده و ترخیص شده و حدود ۱۰۸ بیمار  بستری شدند؛ روند بیمار یابی فعال تر شده اما باید این روند با جدیت بیشتری دنبال شود.
وی با تاکید بر ایزوله کردن مناطق پاک از مناطق درگیر با کرونا بیان کرد: در ورودی های خوزستان کنترل‌ سخت‌گیرانه صورت می گیرد و این دستور در شهرهای با وضعیت قرمز استان نیز در حال اجرا است.

وی در خصوص مبادی ورودی و خروجی خوزستان نیز گفت: راه آهن خوزستان را بستیم و از مسیر اهواز به هیچ شهری قطار نمی رود. همچنین حرکت قطار اندیمشک – درود را نیز متوقف کردیم. از مسوولان مربوطه در تهران نیز تقاضا کردیم قطار به مقصد اهواز حرکت نکند؛ و حرکت قطار در مسیر ریلی اهواز به تهران نیز متوقف است. در کل میزان رفت و آمد از طریق راه آهن به خوزستان و خارج استان به حداقل رسیده اما صفر نشده است.

اخبار مرتبط