415 مداح در دزفول فعال هستند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
29th، آگوست 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 29 th آگوست 2013 ساعت 5:45 ب.ظ | کد خبر: 5885  

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام ˈمرتضی بیگدلیˈ روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل این اداره افزود: تبلیغات اسلامی در خصوص کانون مداحان و شاعران آیینی نیز فعالیت می کند که تاکنون ۴۱۵ مداح شناسایی شده و دارای پروانه هستند که از این تعداد ۲۷۳ نفر مرد و ۱۴۲ نفر زن هستند و ۱۵شاعر آیینی در سطح این شهرستان فعالیت می کنند.

80793970-4804838

وی اظهار داشت:از بدو تاسیس کانون مداحان دزفول تاکنون ۴۶ همایش آموزشی فرهنگی برگزار شده که موضوعاتی چون اخلاق،شعرشناسی آواشناسی،مکتب شناسی ،موسیقی سنتی و استفاده از تجربیات دیگر مداحان پیشکسوت در این همایشات آموزش داده می شود.

وی ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد وخاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت:دولتمردان عصاره اقتدار،هوشیاری و بصیرت و خلاصه شده ملت هستند که با پیمودن راههای دشواری خدمات بسیار ارزنده ای ارائه کردند.

وی افزود: اداره تبلیغات اسلامی نهادی برخاسته از انقلاب اسلامی است که در راستای سیاست های کلان نظام قدم برمی دارد و هماهنگ با سایر دستگاه های دولتی فعالیت می کند.

حجت الاسلام بیگدلی با اشاره به فعالیت های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول گفت:در ماه مبارک رمضان ۱۸۳مبلغ و مبلغه برای ترغیب و تبلیغ دین به شهر و روستاهای دزفول اعزام شدند که از این تعداد ۱۴۶ نفر بومی و ۳۷ نفر از مراکز تبلیغی قم و خراسان بودند.

وی افزود:در ایام ماه مبارک رمضان پنج هزارو ۴۹۰ نفر روز کلاس آموزشی برگزار شد که نشان از علاقه مندی مردم به مسایل دینی ومذهبی دارد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی دزفول افزود:این مبلغان و مبلغات با حضور در نماز جماعت،سخنرانی ها و نشست های پرسش وپاسخ علاوه بر تبلیغ دین به حل وفصل مشکلات منطقه ای و چاره جویی در خصوص مشکلات اجتماعی پرداختند.

وی اظهار داشت:در ایام البیض نیز ۴۴ مسجد در سطح شهر و روستای دزفول برای آیین اعتکاف در نظر گرفته شد و با استقبال مردم همراه بود ولی به دلیل همزمانی این ایام با زمان امتحانات حدود سه هزارو ۶۵۰ نفر در آیین اعتکاف شرکت کردند که نسبت به سال گذشته تعداد افراد شرکت کننده در اعتکاف شهرستان دزفول ۲۵درصد کاهش داشت.

وی با اشاره به دیگر فعالیت های اداره تبلیغات اسلامی در دزفول افزود:به دلیل اینکه طلاب باید از اطلاعات روز برخوردار باشند هر ۴۵ روز یک همایش ویژه طلاب خواهر و برادر این شهرستان برگزار می شود وضرورت های فرهنگی اجتماعی بازگو می شود وجزوات فرهنگی برای اطلاع رسانی بیشتر توزیع می شود.

حجت الاسلام بیگدلی گفت:۵۰۲ هیات مذهبی در شهرستان دزفول فعالیت می کنند که ۲۴۷ هیات شناسایی و ثبت نام شده اند و فعالیت های انسجام بخشی در مراسم مذهبی ،عزاداری و جشن وسرور را انجام می دهند.

وی افزود:تاکنون سه دوره شورای هیات های مذهبی در سطح شهرستان دزفول تشکیل شده تا فعالیت های هیات ها با نظارت این شوراها انجام شود که دوره اول و دوم دوساله و دوره سوم چهارساله بود و انتخابات دوره چهارم نیز آبان ماه انجام می شود.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->