پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

ثبت نخستین کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار قندوشکر خوزستان

نخستین کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار قند و شکر و صنایع جانبی نیشکر در استان خوزستان با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول به ثبت رسید.

رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول جمعه در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: پیرو تفاهمنامه امضا شده بین دانشگاه و معاونت علمی ریاست جمهوری در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با تاسیس مجتمع نوآوری و شکوفایی دانشگاه با اعتبار اولیه افزون بر ۲۰ میلیارد ریال در اسفندماه ۹۸ موافقت شد.
محمدرضا عصاری افزود:  با حسن اعتماد معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری به دانشگاه جندی شاپور، در دومین همکاری، تاسیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار قند و شکر و صنایع جانبی مورد موافقت قرار گرفت.
وی افزود: بر اساس اساس‌نامه‌ای که شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب کرده  این کانون ها به صورت شبکه در سطح ملی می‌توانند در تمامی استان ها نمایندگی و دفتر داشته و از اعضای خود در سطح کشور حمایت و عضو گیری کنند، همچنین این اختیار را دارند که در خارج از کشور نیز نمایندگی داشته باشند.
عصاری گفت: کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار با مشارکت و حضور نمایندگان ارکان اصلی چرخه اقتصاد دانش‌بنیان همچون مجامع دانشگاهی و پژوهشی، مراکز صنفی و حرفه‌ای، بنگاه‌ها، متقاضیان فناوری و نوآوری و نمایندگان بخش‌های دولتی و حاکمیتی در یک زمینه تخصصی مشخص در قالب یک تشکل غیردولتی و غیر تجاری و با تصویب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت می کنند.
انتخابات هیات موسس و مجمع این کانون برگزار و ۲ نفر از اساتید دانشگاهی و چهار نفر از بخش صنعت بعنوان هیات مدیره انتخاب و ۲ نفر نیز بعنوان عضو علی البدل و یک بازرس انتخاب شدند.
دبیرخانه این کانون نیز  در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول مستقر و فعالیت خود را رسما آغاز کرد.

اخبار مرتبط