پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

افزایش تعداد بخش‌های مراقبت‌های حاد تنفسی در بیمارستان دزفول

رئیس بیمارستان بزرگ دزفول گفت: تعداد بخش‌های مراقبت از بیماران حاد تنفسی در بیمارستان بزرگ دزفول به ۱۰ بخش افزایش یافت.

 علی بختیاری عصر سه شنبه افزود: این بخش‌ها شامل ۶ بخش حادتنفسی، سه بخش مراقبت ویژه بیماران حادتنفسی و یک اورژانس ایزوله (جداگانه) بیماران حادتنفسی است که به درمان بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده شده است.

وی گفت: در حال حاضر ۱۹۱ بیمار حاد تنفسی در ۱۰ بخش بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند. 

نصب دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان بزرگ دزفول
 بختیاری گفت: نخستین دستگاه اکسیژن ساز با ظرفیت تولید ۶۰۰ لیتر اکسیژن در دقیقه با قابلیت جابه جایی و از نوع کانتینری به ارزش ۲۲ میلیارد ریال  در کمتر از ۲۴ ساعت در بیمارستان بزرگ‌ دزفول نصب و بهره برداری شد.
رئیس بیمارستان بزرگ دزفول از خصوصیت بارز این نوع از دستگاه‌های قابل جابه جایی را سهولت در نصب، استقرار در نزدیکترین مکان به محل مصرف و از همه مهمتر انتقال از مرکزی به مرکز دیگر عنوان کرد.
وی از تلاش و پیگیری معاون توسعه منابع دانشگاه علوم پزشکی دزفول و تمام مدیران ستادی این دانشگاه و پرسنل پشتیبانی و خدمات، تاسیسات، تجهیزات پزشکی و کارپردازان بیمارستان بزرگ ‌دزفول که به صورت شبانه روزی و جهادی این سامانه را راه اندازی کردند، قدردانی کرد.

شهرستان دزفول بعد از اهواز بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را در خوزستان به خود اختصاص داده است.

طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، در ٢۴ ساعت گذشته ۲ هزارو ۵۶۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ١٩ در کشور شناسایی شد و تعداد مجموع بیماران کرونایی به  ۱۹۲ هزارو ۴۳۹ نفر رسید. 

اخبار مرتبط