30th، جولای 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th جولای 2020 ساعت 3:59 ب.ظ | کد خبر: 58515  

فاز دوم کارخانه فولاد “روهینا جنوب” با اشتغال‌زایی مستقیم برای ۹۰۰ نفر از طریق ویدئوکنفرانس توسط روحانی ریاست جمهوری و نیز با حضور رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ایران در دزفول افتتاح شد.

به گزارش دزمهراب، فاز دوم کارخانه “فولاد روهینا” دزفول ظهر امروز از طریق ویدئوکنفرانس توسط رئیس‌جمهور و با حضور رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ایران، معاون وزیرسازمان صنعت معدن و تجارت و مسئولان استانی و شهرستانی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

در این مراسم علیرضا شهیدی رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ایران با اشاره به اینکه این کارخانه از سال ۹۱ کلنگ‌زنی شده و نیز طرح توسعه آن در سال ۹۳ آغاز شده اظهار داشت: این کارخانه ۴۵۰ هزار تن تولید سالانه میلگرد داشته و محصولاتی از قبیل شمش فولاد، سازه کربن و همچنین تولید میلگرد کلاف و  شاخه‌ای با ظرفیت سالانه ۴۵۰هزار تن تولید می‌کند.

وی افزود: در این پروژه ۱۵۰ میلیون دلار معادل حدود سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است و همچنین ماشین آلات  این کارخانه از شرکت دانیلی ایتالیا از پیشرفته‌ترین شرکت‌ها تهیه شده است.

علیرضا شهیدی در تشریح جزئیات این کارخانه اظهارداشت: زمین کارخانه فولاد روهینا دزفول ۳۶۱هزار و ۸۶۱ مترمربع  است؛ آب مصرفی این کارخانه ۸۰۰ هزار متر مکعب در سال است.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر ۱۴۲ واحد تولید میلگرد فولاد در کشور بوده که با افتتاح فاز دوم این کارخانه تولید میلگرد به ۲۱٫۷ میلیون تن در کشور می‌رسد؛ همچنین در کشور ۸۴ واحد تولید شمش فولاد است که با افتتاح فاز دو فولاد در شهرستان تولید شمش فولاد در کشور به ۳۸ میلیون تن خواهد رسید.

معاون وزیرسازمان صنعت معدن و تجارت بیان کرد: امید داریم تا پایان سال جاری تولید شمش فولاد در کشور را به ۷٫۶ میلیون تن و نیز حجم سرمایه گذاری به ۱۶هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برسانیم.

اشتغال‌زایی مستقیم برای ۹۰۰ نفر

همچنین در ادامه این آیین غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان گفت: فاز دوم کارخانه ذوب، ریختگری و نورد میلگرد است؛ در حالی که فاز اول فقط نورد بوده و تولید میلگرد داشته است.

وی افزود: فاز دوم از آهن قراضه و آهن اسفنجی شمش فولاد تهیه کرده و از شمش مستقیم میلگرد تولید می‌شود، افزود: این کارخانه در حال حاضر ظرفیت تولید ۴۵۰ هزار تن شمش فولاد و حدود ۹۰۰ هزار تن میلگرد  را دارد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه ۳۰درصد ذخیره انرژی داشته و جزء صنعت سبز محسوب می‌شود گفت:  در فاز دوم  120میلیون یورو  و ۳۰۰میلیارد تومان هزینه شده و همچنین در فاز اول ۳۰میلیون یورو و ۱۰۰میلیارد تومان هزینه شده است.

شریعتی با بیان اینکه ۴۵۰هزار تن شمس و ۴۵۰هزار تن میلگرد و نیز ۴۵۰هزار تن نورد در این کارخانه تولید می شود بیان کرد: ۹۰۰ نفر اشتغال‌زایی مستقیم و ۵هزار نفر غیر مستقیم اشتغال زایی می‌کند.

روند کرونا در خوزستان نزولی شد

در ادامه استاندار خوزستان با بیان اینکه وضعیت کرونا در خوزستان نزولی شده، اظهار داشت: خوزستان از پیک کرونا عبور کرده و آمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا به کاهش است.

وی با بیان اینکه ۲۸ روز است که تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا  ترخیص شده  که  بیشتر از بیماران بستری است، افزود: از یک هزار و ۶۰۰ نفر به ۴۰۰ بیمار رسیده است.

ارسال نظر

     


-->