پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

زنگ خطر برای بازگشت دوباره وضعیت بحرانی کرونا در دزفول

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به افزایش مراجعه افراد مبتلا به کرونا به بیمارستان بزرگ دزفول گفت: اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود وضعیت بحرانی به این شهرستان بازخواهد گشت.

به گزارش دزمهراب از روابط عمومی فرمانداری ، ظهر امروز ۱۹ مرداد ماه ۹۹ جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان برگزار شد ، علی فرهمند پور در این جلسه اظهار کرد: طی دو روز اخیر وضعیت مراجعه افراد مبتلا به کرونا به بیمارستان بزرگ دزفول افزایش یافته است که این امر یک زنگ خطر برای بازگشت دوباره وضعیت بحرانی است.

وی با تاکید بر تشدید رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم، افزود: کرونا تمام نشده است و همچنان به صورت جدی وجود دارد لذا از مردم عاجزانه تقاضا می کنیم که در راستای پایدار ماندن وضعیت سفید، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به نشست امروز ستاد کرونای استان، گفت: در این جلسه اعلام شد که وضعیت مراجعه افراد در چند شهرستان استان از قبیل دزفول، بهبهان و شوشتر افزایش یافته است، همچنین بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید شد.

فرهمند پور ادامه داد: در این نشست بعنوان فرماندار دزفول مطالباتی را مطرح کردیم. یکی از این مطالبات تعیین تکلیف وضعیت دانشجوهای رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی دزفول بود که دوره کارآموزی آنها به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود. از آنجایی که تحصیلات برخی از این دانشجویان رو به اتمام می باشد دکتر ابول نژادیان قول داد که از هفته آینده این پرستاران کار خود را زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی آغاز کنند.

وی ادامه داد: آغاز به کار تالارهای عروسی، باشگاه های ورزشی و بدنسازی دزفول نیز از دیگر مطالباتی بود که در نشست ستاد کرونا مطرح کردم و مقرر شد این موضوعات بررسی شود سپس تا آخر هفته نتیجه بررسی ها اعلام شود.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول نحوه برگزاری مجالس عزاداری ایام محرم و سفر را دیگر دستور کار نشست ستاد کرونای خوزستان عنوان کرد و گفت: مقرر شد آیین های محرم و سفر با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شوند. بزودی دستور العمل ابلاغ خواهد شد و جلسه ای با محوریت سازمان تبلیغات و با حضور هیئت های مذهبی برگزار خواهد شد‌. همچنین مصوب شد که مجالس عزاداری خانگی نیز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شوند.

فرهمند پور بیان کرد: در خصوص برگزاری آیین های تاسوعا و عاشورا تاکنون دستورالعملی ابلاغ نشده اما ار وضعیت سفید پایدار بماند این آیین ها برگزار خواهد شد و نحوه و نوع برگزاری نیز از طریق دستورالعمل ها ابلاغ خواهد شد.

وی در پایان اذعان کرد: با پیگیری فرمانداری دزفول و به همت صندوق کار آفرینی امید، مقرر شد با اعطای وام به یکهزار و ۱۱۸ تاکسی درون شهری دزفول، برای اولین بار در استان کلیه تاکسی های درون شهری دزفول به دستگاه کارتخوان مجهز شوند تا نگرانی مردم جهت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسی ها بدلیل استفاده از پول نقد، رفع گردد.

اخبار مرتبط