خاطره ای که با شنیدن آن آقا بغض کرد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
1st، می 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 1 st می 2013 ساعت 3:55 ب.ظ | کد خبر: 2610  

خاطره ای که با شنیدن آن آقا بغض کرد

سردار قاسمی با اشاره به دیدار برگزیدگان جشنواره سینمایی عمار با رهبر معظم انقلاب گفت: خدمت مقام معظم رهبری این خاطره را گفتم. روزی که خدمتشان بودیم مصادف با پنجمین روزی بود که بچه ها در کانال مانده بودند.(اشاره به وقایع عملیات والفجر مقدماتی) هر کس توانسته بود برگشته بود و هر کس هم مانده بود دیگر راهی برای برگشت نداشت (که تا همین الان پیکرهایشان می‌آید). حاج همت هر گونه که می‌شد تلاش کرد تا این رزمندگان را از کانال بیرون بیاورد اما نمی‌شد، کار به گونه‌ای گره خورده بود که فقط می‌توانست صدای آن‌ها را بشنود. آن دفعه آخر که بعد از پنج روز با بیسیم ارتباط شان برقرار شد ـ به جهت این که دشمن مجال نمی داد ـ اون دفعه آخر صدای فرمانده گردان از بیسیم به گوش نمی رسید، صدای یک بچه بسیجی ۱۵ الی ۱۶ ساله بود، حاجی گفت”پسرم این هاشمی (فرمانده گردان) رو بگو بیاد پشت خط” گفت”حاجی هاشمی نیست، حالش خوبه رفته پیش وزوایی” ـ وزوایی که تو بیت المقدس شهید شده بود ـ این رزمنده کوچک داشت کد می داد. حاجی گفت”پسرم بگو دهقان معاونش بیاد” رزمنده جوان گفت”دهقان رفته پیش قجه‌ای” قجه‌ای هم قبلا شهید شده بود. بچه بسیجی گفت حاجی این حرفا رو ولش کن. گفت “یادته که شب عملیات برامون صحبت کردی گفتی که بابا بزرگ گفته عاشورایی بجنگید”، گفت “آره پسرم” گفت “سلام مارو به بابابزرگ برسون بگو آقاجان ما چیزی برات کم نگذاشتیم، سعی کردیم که هرچی که بود را اینجا انجام دهیم” حاجی به او گفت “پسرم صحبت کن، گفت ولش کن حاجی باطری تموم” حاج همت کلافه شد و این گوشی را به سرش کوبید.

قاسمی ادامه داد: دیدم که حضرت آقا یک مقدار سر این قصه اذیت شدند، آقا گفتند مقصودت چیست؟ گفتم دغدغه من این است که اگر روزی از من پرسیدید که آیا کاری کردید، من به اندازه این بچه بیسیجی نتوانم بگویم هر کار از دستم بر می‌آمد انجام دادم.

 

نظر بینندگان
  1. محمد says:

    فوق العاده

  2. احسان قیلاوی says:

    انشاالله اگر از ماهم پرسیدند بتوانیم بگویم “سلام مارو به بابابزرگ برسون بگو آقاجان ما چیزی برات کم نگذاشتیم، سعی کردیم که هرچی که بود را اینجا انجام دهیم”و خدا نکند که شرمنده شویم و نتوانیم حرفی بزنیم.

ارسال نظر

     


-->